Woningeigenaren kunnen tot 31 december 2011 financiële steun krijgen als zij investeren in energievriendelijke verbeteringen, zoals isolatie. Voor de vierde keer op rij stelt de gemeente subsidiegeld beschikbaar. In totaal is deze keer 50.000 euro te verdelen. Met dit geld kan de gemeente woningeigenaren financieel ondersteunen.
Enkele van de voorwaarden waar de aanvraag aan moet voldoen:
- de woning moet voor 1 januari 2011 zijn opgeleverd
- aanvrager moet eigenaar-bewoner zijn
- het moet gaan om plaatsen van HR++ glas, na-isoleren van spouwmuren, dak of vloer, na-isoltaie van massieve muren, of het plaatsen van een zonneboiler
Voor zonnepanelen is maximaal 2.000 euro subsidie per woning beschikbaar.
Milieu- en energiewethouder Jan-Willem Groot (CDA) vindt het voortzetten van eerdere, vaak geliefde, energiebesparende maatregelen belangrijk: "Woningeigenaren worden zich steeds bewuster van de stijgende energiekosten. En ondernemen steeds meer om deze kosten in de hand te houden. Daar hoort ook het verbeteren en isoleren van hun woning bij. Tegelijkertijd dragen zij een steentje bij aan een beter klimaat door het terugdringen van hun CO2 voetafdruk. En dat willen wij met een premie op actie van harte steunen."
De regeling stopt 31 december 2011 of zodra de pot van 50.000 euro leeg is.