In "De week van..." komen Amsterdamse CDA'ers aan het woord over wat hen de afgelopen week bezig heeft gehouden. Gemeenteraad, stadsdeelraden, Eerste en Tweede Kamer, Provinciale Staten; iedereen komt langs. In dit tweede deel de week van... Harm-Jan van Schaik, voorzitter van het bestuur van het CDA Amsterdam.
Toekomst
Het CDA lijkt aan de vooravond te staan van een nieuwe periode. Er wordt druk gespeculeerd over de uitkomsten van het Strategische Beraad en de invulling die na onderzoek van de commissie Geel gegeven gaat worden aan de CDA-uitgangspunten.
Hertaling van begrippen; waar brengt het ons? Jacobine Geel heeft wat dat laatste betreft al een voorproefje gegeven bij ons kerstdiner. Haar exercitie leidt er in ieder geval toe dat een ieder de begrippen (de oude en de nieuwe) weer helder op het netvlies krijgt en tegelijkertijd discussieert over de wijze waarop je daar invulling aan zou kunnen geven.
Wat betreft de uitkomsten van het beraad, waar onze Amsterdamse Rien Fraanje aan heeft meegewerkt, ben ik benieuwd naar de wijze waarop het groot stedelijk verhaal is opgepakt. Het was leuk gisteravond tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst te bemerken dat iedereen, de leden, maar ook de vele gasten vanuit de andere partijen, nieuwsgierig zijn naar de uitkomsten; nieuwsgierig naar het verhaal. Een verhaal dat, naar ik verwacht, een duidelijk beeld zal geven van de wereld waarin wij als CDA’ers zouden willen wonen. Niet een wereld die we mensen opleggen, maar een wereld waar we samen aan zullen werken.
De derde donderdag van maart zullen we in een Politiek Café als CDA Amsterdam stilstaan bij de uitkomsten van het Strategisch Beraad en de vraag wat nu het vervolg moet zijn. Ik roep u allen op vooral mee te denken en uw mening te geven!
2012 wordt ook voor onze afdeling een spannend jaar. Het bestuur gaat samen met de fractie door met het voeren van gesprekken met onze potentiële doelgroep/kiezers. We zullen enerzijds luisteren in hoeverre ons verhaal aansluit bij dat van hun, maar tegelijkertijd ook in de stad actief ons verhaal vertellen op plekken waar een voedingsbodem is voor dat verhaal. 2012 wordt een jaar waarin we net als het landelijk CDA werken aan de inhoud, en op een interactieve manier ons verkiezingsprogramma gaan maken. Mocht u goede ideeën hebben of een tip waar we iets mee zouden kunnen doen, houden we ons aanbevolen!