In "De week van..." komen Amsterdamse CDA'ers aan het woord over wat hen de afgelopen week bezig heeft gehouden. Gemeenteraad, stadsdeelraden, Eerste en Tweede Kamer, Provinciale Staten; iedereen komt langs. In dit deel de week van... Rien Fraanje, fractievoorzitter van de CDA-fractie in stadsdeel Nieuw-West.
Een korte pauze
Afgelopen week heb ik sinds lange tijd een relatief rustige week gehad. Een fractievergadering met mijn onmisbare duoraadsleden op maandag en een korte raadsvergadering op woensdag waren de enige avondverplichtingen deze week. De avonden dat ik thuis was, hoefde ik niet achter de computer te kruipen om te werken aan het rapport van het Strategisch Beraad. Want daar is de afgelopen maanden veel tijd in gaan zitten. De presentatie van het rapport 'Kiezen en verbinden' afgelopen zaterdag op het partijcongres was daarom een dubbele opluchting: in de eerste plaats natuurlijk vanwege de enthousiaste ontvangst, maar het was ook de afsluiting van een intensieve, maar inspirerende periode.
De huidige luwte is slechts als de korte pauze tussen de twee helften van een voetbalwedstrijd. Met het opstellen en het schrijven van het rapport is nu de eerste helft voorbij. De leden van het Strategisch Beraad mogen even op adem komen. Maar komende weken begint de tweede helft: de discussieavonden in het land met de leden van het CDA. Ik mag volgende week al op de Jonge Bestuurdersdag in Amersfoort een toelichting op het rapport geven. Op 15 maart doe ik hetzelfde tijdens het Amsterdamse Politiek Café en een week later ben ik uitgenodigd bij een regiobijeenkomst in het dorp waar ik mijn jeugd heb doorgebracht.
Het rapport van het Strategisch Beraad onderscheidt acht grote uitdagingen en geeft daarbij de eerste oplossingsrichtingen aan. Een belangrijke vraag tijdens de ledenavonden zal zijn: herkent u de uitdagingen of mist u er nog een? En: kunt u zich vinden in de gekozen oplossingrichtingen? Uiteindelijk kan het partijcongres op 2 juni besluiten dat het rapport van het Strategisch Beraad moet worden gebruikt als basis voor een volgend verkiezingsprogramma. Of het geeft de opdracht aan het partijbestuur om nieuw in te stellen partijcommissies de oplossingsrichtingen verder uit te laten werken in concrete voorstellen voor beleid.
Na 2 juni beginnen dan weer nieuwe wedstrijden voor het CDA, om de metafoor nog even door te zetten. Daarin moeten we het eigen CDA-verhaal helder gaan uitdragen, vertrouwen terugwinnen en nieuwe mensen vinden die daarin voorop willen gaan. Er is dus werk aan de winkel! Nog even mijn kop thee op drinken en dan hup, dat veld weer op.
Voor eerdere afleveringen van "De week van..." klik hier.