Nieuws
CDA wil zekerheid voor bibliotheken
maandag 6 december 2010


Het CDA wil dat bij de vaststelling van de begroting over 2011 de bibliotheken zekerheid krijgen over hun toekomst. De christendemocraten willen een financiële meevaller van meer dan € 2 miljoen inzetten om de vijf filialen van de bibliotheek in Nieuw-West veilig te stellen.

Daarvoor heeft het CDA dinsdagavond gepleit tijdens de algemene beschouwingen in de deelraad van Nieuw-West. Het CDA zoekt naar steun bij andere fracties voor een amendement die het volgende week bij de besluitvorming over de begroting wil indienen.

Het dagelijks bestuur heeft eerder dit najaar aangekondigd dat ook de bibliotheken in Nieuw-West een bijdrage moeten leveren aan de ingrijpende bezuinigingen waarvoor het stadsdeel staat. Van de totale begroting van € 2,4 miljoen moeten de bibliotheken vanaf 2012 jaarlijks € 800 duizend inleveren. De Openbare Bibliotheek Amsterdam heeft daarop laten weten dat in dat geval twee van de vijf vestigingen in Nieuw-West moeten sluiten.

Het CDA vindt het belangrijk dat het zover niet komt. Samen met de SP en BNW81 wist het in oktober steun te krijgen voor een motie die het dagelijks bestuur opriep alles in het werk te stellen om sluiting van bibliotheken te voorkomen. CDA-fractievoorzitter Rien Fraanje: "De vijf bibliotheken zijn een cruciale basisvoorziening in Nieuw-West. Die moeten we in stand houden."

Bovendien vindt Fraanje dat de bibliotheken een onevenredig grote bezuinigingslast moeten dragen. "€ 800 duizend is een derde van het totale budget, terwijl het stadsdeel iets meer dan tien procent moet bezuinigen. Dat is een scheve verdeling."

De begroting van 2011 rept met geen woord over de onrust die is ontstaan over de mogelijke sluiting van twee bibliotheekfilialen. "Dat is op zich logisch," stelt Fraanje, "omdat de bezuiniging op de bibliotheken pas vanaf 1 januari 2012 ingaat. Maar dat zou betekenen dat het nog een jaar gaat duren voordat de bibliotheken weten waar zij aan toe zijn. De bibliotheken zijn voor het CDA te belangrijk om daarover zo lang onzekerheid te laten bestaan. We hebben een meevaller gevonden en die kan daar heel goed voor worden ingezet."


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4