Nieuws
Meicirculaire positief effect op financiële positie Anna Paulowna.
woensdag 20 juli 2011, bron: Fractie CDA

In de vergadering van de gemeenteraad van Anna Paulowna van 11 juli jl. is de Voorjaarsnota vastgesteld. Tevens hebben de fracties van CDA en PvdA het college via een motie opdracht gegeven om een aantal bezuinigingen nader te onderzoeken. Dit om een sluitend meerjarenperspectief te kunnen presenteren aan de raad. Hoewel de meicirculaire een positief effect heeft op de financiële positie van de gemeente hebben de coalitiepartijen toch opdracht gegeven om een aantal besparingen te onderzoeken.  Dit om eventuele financiële tegenvallers op te kunnen  vangen.

 

In de voorjaarsnota 2011 worden een aantal begrotingswijzigingen voorgelegd aan de raad.

Vooral het grote aantal structurele bijramingen baart de fractie van het CDA zorgen en daarom is er nogmaals op aangedrongen om een goede budgetbewaking te hanteren en budgetten als taakstellend te beschouwen. Dit is in de ingediende motie meegegeven.

Hoewel de meicirculaire een positief effect heeft op de financiële cijfers voor de komende jaren, heeft de CDA fractie, gesteund door de PvdA, een motie ingediend met een aantal opties voor bezuinigingen. Dit geeft ruimte om financiële tegenvallers op te kunnen vangen. De gemeenteraden van Hollands Kroon hebben afgesproken te zorgen voor een sluitend meerjarenperspectief. Hiermee menen de coalitiepartijen invulling te geven aan deze afspraken. De andere fracties in de gemeenteraad (VVD en fractie Leal) roepen wel regelmatig dat het financieel slecht gaat, maar nemen geen verantwoordelijkheid hiervoor en doen dan ook geen voorstellen om hier wat aan te doen.

Een besluit over de in de motie gedane voorstellen zal pas later worden genomen. Eerst willen we de gevolgen van deze maatregelen in beeld krijgen.

Verder hebben we in de motie opgenomen om geen nieuw beleid te starten in 2011. Dit om geen extra structurele lasten op te nemen in de begroting en geen verder beroep te doen op de reserve.

De volgende voorstellen voor nader onderzoek zijn gedaan:

1.    Invoering van kostprijs dekkende huren voor gemeentelijke accommodaties.

In 2012 moeten deze huren nog volledig worden gecompenseerd via de subsidiebijdrage. Vanaf 2013 wordt de compenserende subsidiebijdrage geleidelijk, en voor huurders die een eigen kantine exploiteren progressief, verlaagd. De fracties hebben hiertoe besloten om meer inzicht te krijgen in de kosten van accommodaties. Waar mogelijk kan ook meer gezamenlijk gebruik kunnen worden gemaakt van accommodaties om de kosten te drukken.

2.    Halveren beveiligingskosten Polderse Kermis. De fractie van het CDA is van mening dat de kosten voor de gemeenschap lager moeten. Er zijn twee mogelijkheden: minder beveiliging inhuren of de kosten neerleggen bij de organisatoren van de kermis.

3.    Afhankelijk van de uitkomsten van de discussie in de raad van 19 september 2011 verlagen van de reservering exploitatiekosten Veerburg.

(Nu opgenomen € 144.000,- voor instandhouding van Veerburg met de huidige exploitatie, € 29.500,- eerste indicatie voor de bouw van een nieuwe wedstrijdhal, sluiten Veerburg en herhuisvesten andere gebruikers in bestaande gebouwen).

De fractie van het CDA wil de gebruikers van Veerburg zoveel mogelijk blijven faciliteren met accommodatie ruimte. De jaarlijkse kosten van 144.000 euro vindt de fractie te hoog. De te onderzoeken opties moeten de kosten omlaag brengen. 

4.    Verlagen kosten bedrijfsvoering gemeentelijke organisatie en exploitatie van De Ontmoeting. De opdracht is gegeven om nog eens kritisch naar deze kosten te kijken. In de Voorjaarsnota worden de nodige bijramingen opgevoerd. Bezuinig waar mogelijk op de kosten op basis van versoberingen.

5.    Plegen van extra inzet om af te stoten gebouwen te verkopen en leegstaande accommodaties te verkopen of te verhuren.

Leegstaande gebouwen moeten verhuurd of verkocht worden, dit afhankelijk van de plannen met de gebouwen op langere termijn. Verder wil de gemeente een aantal woningen afstoten, de indieners van de moties menen dat hier extra op ingezet moet worden om dit te realiseren.

Later dit jaar zullen de gevolgen van deze voorstellen aan de raad worden gepresenteerd en zal een definitief besluit hierover worden genomen.

 

Heeft u naar aanleiding van dit artikel vragen? Dan kunt u deze mailen naar elainevlaming@hetnet.nl

 

 

 


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007