14. Bij de inrichting van dorpen en kernen moet verantwoordelijk worden omgegaan met schaarser wordende historische elementen en rekening worden gehouden met het eigene, het karakteristieke van iedere kern.
15, Het CDA zet zich in om het platteland leefbaar te houden. Het huidige niveau van het openbaar vervoer moet daarom minimaal worden gegarandeerd. Dit moet worden bereikt door eisen te stellen bij het verlenen van concessies.
16. Alle mogelijkheden moeten worden benut om kwalitatief goede onderwijsvoorzieningen in stand te houden. Hierbij moet rekening worden gehouden met fietsafstanden en veilige fietsroutes.
17. De zorg en voorzieningen op het platteland moeten zo veel als mogelijk in stand worden gehouden of worden uitgebreid c.q. worden vernieuwd.
18. Het CDA ziet de agrarische sector als een belangrijke drager van het platteland. Er moeten daarom voldoende ontwikkelingsmogelijkheden blijven voor een gezonde bedrijfsvoering.
19 .Het CDA is voorstander van het verruimen van bestemmingsmogelijkheden voor vrijkomende agrarische gebouwen, mits deze duurzaam zijn en passen bij het karakter van de omgeving. Woningbouw in het buitengebied is mogelijk als hiervoor schuren en stallen worden afgebroken.
20. Bij het zoeken naar nieuwe bestemmingen hebben huidige en toekomstige belangen van de agrarische sector prioriteit.