Tijdens het AO van 8 september verzocht ik de minister om de mogelijkheid te bekijken dat verloskundigen in spoedgevallen gebruik mogen maken van de busstrook. Lokale bestuurders kunnen inmiddels besluiten om verloskundigen een ontheffing te verlenen om over busbanen te rijden. Dit tot grote tevredenheid van de verloskundigen zelf.
Afgelopen vrijdag heeft minister Schulz deze ontheffingsmogelijkheid nader onder de aandacht gebracht van lokale bestuurders. Op verschillende plaatsen in het land is de aandacht hiervoor groeiende en verschillende gemeenten staan er positief tegenover. Cocky den Hollander van CDA Leeuwarden roept het college op om het voor verloskundigen mogelijk te maken zich in spoedgevallen zo snel mogelijk naar de stad te begeven. De busbanen Jelsum-Leeuwarden, Marssum-Leeuwarden en langs de Oostergoweg naar het Zuiderplein, zijn daarvoor belangrijke snelle routes van en naar de stad.
Ook het CDA in Vlaardingen wil dat het college van B&W een ontheffing verleent aan verloskundigen om over de busbaan te kunnen rijden. Verloskundigen hebben vaak moeite om met de auto op tijd bij de thuisbevalling te zijn in verband met obstakels als paaltjes en druk verkeer in de binnenstad’’, schrijft CDA-raadslid Helen de Koning aan het college. In Haarlem wordt de mogelijkheid om de busbaan voor verloskundigen open te stellen onderzocht. CDA-fractievoorzitter Merijn Snoek diende daar al eerder een motie voor in.
››De busbaan open voor verloskundigen‹‹ krijgt steeds meer navolging door het hele land. Mooi dat dit nu overal opgepakt wordt. Ik hoop dat meer gemeenten volgen.