Investeren Jongeren wordt nu (juni 2010) uitgevoerd met een actieplan. Bij een bijeenkomst mbt diversiteit op de arbeidsmarkt bleek dat het moeilijk was afspraken te maken met de gemeenten in de Noordkop en Den Helder. Goed te zien dat hier nu werk van wordt gemaakt. Wel willen wij op de hoogte worden gehouden van de vorderingen. Het gaat om 1500 jongeren! Het leerlingenvervoer (specifiek voor Smok leerlingen en kinderen met een “rugzakje”) geeft problemen en dit zullen wij meenemen in de bespreking met de kadernota. Verder willen wij in de toekomst, dat er meer gestuurd kan worden op de maatschappelijke effecten. Deze zullen dan ook in de programma’s moeten staan vermeld.
Wat is de Wet Investering in jongeren?
De Wet investering in jongeren afgekort WIJ is een wet die in okt. 2009 is ingevoerd. Hij is bedoeld voor jongeren t/m 27 jr die niet in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Jongeren die werken en/of een opleiding volgen, maar niet genoeg inkomen hebben kunnen in aanmerking komen voor een (aanvullende) WIJ-uitkering. Jongeren die geen werk hebben en geen opleiding volgen krijgen een werk- en/of leeraanbod aangeboden in plaats van een bijstandsuitkering.
De commissievergadering werd voorgezeten door dhr. Emmelkamp. Er werden vervolgens de volgende punten behandeld. Er zijn geen mededelingen en geen insprekers.
Besproken wordt het Voorstel tot het vaststellen van de jaarrekening 2009 van de gemeente Den Helder. Het College van burgemeester en wethouders heeft de jaarrekening 2009 (inclusief verslag) ter vaststelling aan de raad aangeboden. Ernst &Young accountants heeft een goedkeurende verklaring afgegeven en een verslag van bevindingen uitgebracht. Het advies van de auditcommissie wordt in dit advies meegewogen.
Het CDA heeft niet veel vragen. De onderbestedingen zijn verantwoord en kunnen als wij dit nodig achten meegenomen/ herbestemd worden bij de behandeling van de kadernota.
Mbt het advies van de auditcommissie:
Wij gaan akkoord met 1 (halfjaarlijks) rapportage, maar wel een gedegen verantwoording.
De andere punten van de auditcommissie zijn in Bestuur en Middelen aan de orde.
Het punt zal als bespreekpunt worden behandeld:
Onderzoek naar een Cultureel Jongerencentrum, WMO middelen, en de re-integratie zijn bespreekpunten.
Het Voorstel tot het vaststellen van de begrotingswijziging voortvloeiende uit de eerste programmarapportage 2010.
Op grond van artikel 5 van de financiële verordening gemeente den Helder informeert het College van burgemeester en wethouders de raad door middel van een tussentijdse rapportage over de realisatie van de begroting over de eerste 4 maanden van 2010 wordt als hamerpunt op de agenda geplaatst.
Greet Kolhorn