Nieuws
Van de fractievoorzitter.
woensdag 4 januari 2012

Het is enkele dagen na Kerst dat ik dit schrijf. De meeste mensen hebben Kerst in alle rust door kunnen brengen met familie of vrienden.  Daar mogen we heel dankbaar voor zijn. Maar er zijn ook andere gevallen: asielzoekers die het land uit moeten, grote rouw in Noord Korea of ongelukken in het verkeer die mensen in diepe verslagenheid achterlaten. Een ook niet voor iedereen geldt: vrede op aarde !

Kerst is een tijd om te relativeren, terug te blikken en vooruit te kijken.

Terugkijkend kunnen we zeggen dat we een redelijk rustige raadsperiode hebben gehad, met enkele hectische uitschieters (o.a. Noordpolderzijl), in een raad die nu bestaat uit zeven partijen na de splitsing in de PvdA. Het geeft soms een andere stemverhouding bij zaken die normaal voorspelbaar waren.

Als CDA kunnen we ook terugkijken op een mooi werkbezoek aan Boogtools in de Eemshaven. Fantastisch dat een kleine ondernemer zo veel zicht op zaken toont en zoveel doorzettingsvermogen heeft dat het een groeiende en bloeiende onderneming is geworden. U heeft hiervan een verslag in de Ommelander Courant kunnen lezen. Ook kunnen we terugkijken op onze geslaagde kerstactie: het uitdelen van kerstwensen op de markt in  Uithuizen en Uithuizermeeden.

Vooruitkijkend naar 2012, wat zal het ons politiek gezien brengen. In Eemsmond staat er net als in andere gemeenten veel te veranderen. Wetgeving die nieuw is of aangescherpt wordt, wat voor gemeenten een hele klus is om alles weer netjes op de rails te krijgen en dan vooral in financiële zin! De tijd waarin wij leven vraagt steeds meer van ons, in onze gemeente gaat men dus ook steeds digitaler werken. De social media rukken ook op in de politiek van Eemsmond. Een burgemeester en enkele raadsleden die Twitteren , maar ook de raad gaat digitaal: er komt een proef met papierloos vergaderen.

Het vergaderen komt al weer dichterbij. Na een periode van rust starten we op 19 januari met onze eerste raadsvergadering van 2012.

Graag laten we u meepraten over onderwerpen die op de agenda staan, we waarderen uw inbreng daarin.

U bent van harte welkom in onze fractiekamer op onze Brede Fractieavonden: 30-1, 6-3, 16-4, 22-5 en 26-6. We beginnen om 19.30 uur

Ik wens u en ons CDA een goed 2012 en zie u graag op onze nieuwjaarsbijeenkomst!

 

Alie Spijk


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009