Het wordt moeilijker voor ons allen in 2012, dus meer reden voor de CDA-fractie om goed op te letten hoe de zwakkere in de samenleving worden behandeld en opgevangen. De vele wetten die nog in december 2011 de kamer hebben gepasseerd laten geen rooskleurig beeld zien, ondanks de extra moties en mandementen van de verschillende CDA tweede kamer leden.
Het was ook nodig, daar de VVD zonder aanzien des persoon gewoon aan het korten was. Het was de taak van onze landelijke fractie daar nuances in aan te brengen. Dankzij hun inzet werden o.a. mantelzorgers, ouderen en gezinnen waarin die of meer volwassen van een uitkering moeten leven ontzien.
Het is ook een taak van de CDA-fractie in Haarlem om er voor te waken dat de coalitie in Haarlem de zaak niet op de spits drijft. Werken voor wie werken kan maar passie en mededogen voor de zwakkere in de samenleving die geholpen en ondersteund dienen te worden. Daar letten wij op in het CDA.
Vanuit onze achtergrond zijn we verplicht scherpt te kijken of het college ook voor die minder bedeelden op de barricade staat als het nodig is en niet nog harder bezuinigt dan nodig is.
De aanpassingen op de Wet Werk en Bijstand door onze collega’s in de tweede kamer zijn er niet voor niks. Een wethouder van welke politieke signatuur dan ook kan ook hoogst persoonlijk ingrijpen en laten zien waar hij staat. Dan kunnen we er gezamenlijk voor zorgen dat de soep niet zo heet gegeten wordt als dat hij wordt opgediend in deze stad.
Een bezorgd CDA schaduw-raadslid in de commissie Samenleving,
Cees wiersma