Het CDA vindt een vitale land- en tuinbouwsector zeer belangrijk. In de eerste plaats natuurlijk voor onze voedselvoorziening. Maar ook vanwege de grote bijdrage aan onze economie. Wij zijn wereldwijd het op één na grootste voedsel exporterende land. De Nederlandse land- en tuinbouw staan ook op het gebied van technologie en innovatie aan de top. Daarnaast speelt deze sector een grote rol bij het beheer en de leefbaarheid van het platteland. Allemaal redenen voor het CDA om de positie van deze sector te versterken en boeren en tuinders waar mogelijk te ondersteunen.
Duurzaamheid
Er liggen veel mogelijkheden voor de land- en tuinbouw om zich verder te ontwikkelen. Door in te spelen op de vraag naar meer duurzame producten. Door oplossingen te zoeken voor problemen als gevolg van de klimaatverandering. Door onze landbouwkennis te exporteren naar landen die minder ver zijn dan wij. Door samen te werken met het onderwijsveld en het bedrijfsleven, om zo nieuwe landbouwmethoden en innovatieve technieken te ontwikkelen. Het CDA wil voortdurend werken aan duurzaamheid binnen de gehele keten: van boer tot consument.
Juli 2011
Voor de periode van 15 juni 2011 tot 1 juli 2012 gaat het tarief van 6% naar 2%.
OntpolderingDe strafdienstplicht wordt ingevoerd voor jongeren die overlast veroorzaken.
CoffeeshopsOm een einde te maken aan het drugstoerisme worden coffeeshops besloten clubs. De afstand tussen alle scholen en coffeeshops bedraagt minimaal 350 meter.
OndernemerspleinOndernemers kunnen voor al hun overheidszaken terecht bij één loket, het ‘Ondernemersplein'.
ArbeidsmarktDe mogelijkheid van een ‘proefplaatsing’ bij een werkgever met behoud van uitkering is verruimd van drie naar zes maanden.
Dankzij het CDA is de maatschappelijke stage voor middelbaar scholieren verplicht.
Geen alcoholreclame tussen 6 en 21 uur