Nieuws
Maatwerkweg gaat 10 miljoen kosten
maandag 23 januari 2012
Uit de financiële berekening bij het concept voorontwerp voor de Maatwerkweg Voorburggracht/Bovenweg blijkt dat de Maatwerkweg circa 10 miljoen gaat kosten. Dat is inclusief de aanleg van nieuwe plantsoenen, lantaarns en bankjes. De verwachting is dat de weg in fases wordt aangelegd. De gemeenteraad zal de komende maanden spreken over de exacte inrichting van de weg en besluiten of er daadwerkelijk 10 miljoen beschikbaar kan worden gesteld voor de aanleg van de maatwerkweg.

Het Verkeers- en Vervoersplan  Langedijk, aangenomen op 30 juni 2009, geeft de kaders voor het ontwerp van de Maatwerkweg voor de Voorburggracht/Bovenweg in Langedijk.
De uitgangspunten hierbij zijn:

  • veiligheid voor alle verkeersdeelnemers;
  • behoud karakteristiek Langedijk;
  • eenduidige uitstraling;
  • herkenbaarheid en vanzelfsprekendheid inrichting;
  • ruimte om te parkeren;
  • ruimte om te verblijven.

Met deze kaders is het projectteam aan de slag gegaan. Op twee informatieavonden in december 2011 is het conceptvoorontwerp gepresenteerd en toegelicht voor de inwoners van Langedijk. Op een informatie-avond in januari 2012 werden de raads- en burgerraadsleden geïnformeerd.
De voorwaarden van o.a. CDA Langedijk om een inrichting te realiseren waarbij veiligheid voor alle verkeersdeelnemers en handhaafbaarheid voorop staan, zijn zeker serieus genomen in het ontwerp.
De Voorburggracht en Bovenweg zijn de ‘levensaders’ voor de mobiliteit en verbinding van en tussen de kernen van Langedijk. Daarnaast levert deze ader ook steeds spanning op met veiligheid en handhaving.


Mocht de herinrichting tot Maatwerkweg er echt van gaan komen, dan krijgt Langedijk er een duurzame parel bij, die inderdaad kenmerken vertoond die behoren bij Langedijk, zoals de verbindingen naar de Dorpsstraat met ‘brug-achtige’ elementen, veel groen en een uitstraling van ‘dit is echt Langedijk’.
Zover zijn we nog niet, want er is nog de nodige discussie over het positioneren van de parkeerzones aan de oost- of westzijde van de wegen, maar ook over de juistheid van de keuze om een – in principe handhaafbare 50 km weg – te adviseren op gebruik tot 40 km. Het meest belangrijke punt zal echter zijn of er wel ruimte te vinden is voor de circa 10 miljoen om deze parel voor Langedijk te realiseren.
Hebben wij het geld en hebben wij het over voor dit ontwerp?

Wij zijn benieuwd naar uw mening om straks ons standpunt te gaan bepalen bij de definitieve besluiten. Heeft u op- of aanmerkingen dan kunt u die per mail of telefonisch kenbaar maken bij de CDA-fractie.


Bert Fintelman,
tel: 0226-318898
of mail: b.fintelman@planet.nl


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008