Blog
Bezuinigen of ombuigingen?
donderdag 9 september 2010
Het moet allemaal minder ! Of moet het zo hier en daar anders ? (meer hier dan daar !)
Als alles minder moet en je maakt geen echte keuzes, dan ben je aan het bezuinigen.
Keuzes maken op basis van beargumenteerde keuzes, vanuit feiten, meningen en gevoelens, keuzes om het anders te gaan doen, dat heet: ombuigen.
Zondermeer woonserviceszones schrappen uit de begroting, heet bezuinigen. Domweg een verbindende en economisch noodzakelijke langzaamverkeersbrug wegstrepen heet bezuinigen.
Ombuigen is bijv. bezien hoe burgers meer verantwoording kunnen krijgen door echte buurtbetrokkenheid te laten groeien in wijken en dorpen en dat op zo een wijze dat minder inzet van gemeentelijke middelen nodig is (vergunning – groen – welzijnszorg).
Anders en niet zozeer minder dus.

We staan in Nederland voor een aantal forse vragen, zoals : hoe brengen we de staatsfinanciën op orde en hoe kunnen we, met het vooruitzicht van de vergrijzing, een kwalitatief goed bestaan behouden voor een ieder.
Grote vragen, die vragen om een evenwichtige benadering, ook op een lokaal niveau als de gemeente Middelburg.

Ook Middelburg staat voor keuzes, nu meer dan ooit.
Goed om ervoor te waken dat er geen bezuinigings-amputaties worden uitgevoerd.
Een amputatie waarin zonder visie wordt gesneden in datgene wat goed is, waardoor de kwaliteit van het geheel slecht wordt.
Goed om een kwalitatieve groei centraal te zetten. Niet denken in termen van “meer”, maar van “beter”. Wat dan beter ? Dat we ons veilig blijven voelen, dat we zelf de regie over het leven hebben en dat in samenhang met anderen, mijn sociale contacten, mijn omgeving en dat ik kan meedoen, meedoen in mijn huis, mijn straat, mijn wijk, mijn dorp, mijn Nederland, veelkleurig en divers.

Geen amputatie, maar geleiden van kwaliteitsgroei.
Niet van meer eenvoudigweg naar minder, maar van meer, naar beter en dat via anders.

Jan Zwemer
CDA-Middelburg
janzwemer@cdamiddelburg

A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
Nieuws via Twitter
JanZwemer Goede overdracht VO-leerling naar HBO kan beter.Hoe? Daarover maken #Scheldemondcollege #CSWvandePerre #Calvijncollege @HZeeland afspraken.
24 mei 10:57
JanZwemer Duidelijkheid-structuur-communicatie - een persoonlijke school, ook met aandacht voor ouders, dat zijn succesfactoren voor aansluiting VO-HO
23 mei 16:14
JanZwemer Veel (verschillende) instrumenten voor betere aansluiting VO-HO zijn beschikbaar - keuze daarin vraagt op zich weer instrumenten.
23 mei 16:10
JanZwemer 25% havisten switch in hoger onderwijs of valt uit - oorzaak voor 50%: onjuiste studiekeuze. Tijd voor actie @HZeeland
23 mei 13:40
JanZwemer Ben vanuit @HZeeland in 030 #surfacademy: hoe kan aansluiting VO-HO beter en dus met hoger rendement voor VO en HO ? @Riaanlous @Paulienh
23 mei 13:09