Schriftelijke vragen van de leden Ormel en Omtzigt (beiden CDA) aan de minister van Buitenlandse zaken en de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken over de ontvangst van een Wit-Russische minister door de EU Hoge Vertegenwoordiger lady Ashton
1)
Bent u op de hoogte van het statement van de minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten Clinton en de Hoge Vertegenwoordiger voor het Buitenlands Beleid van de EU Lady Ashton op 23 december over een gezamenlijke aanpak van het regime in Belarus (1) en van het statement van minister Clinton dat zij ernaar streeft de visa ban lijst voor Wit-Russen uit te breiden met onder andere de minister van Buitenlandse zaken van Wit-Rusland Martinov(2) ?
2)
Bent u op de hoogte van het bericht op de onafhankelijke Wit-Russische mediasite charter97.org, dat Lady Ashton op maandag 10 januari 2011 Martinov wil ontvangen (3) ?
3)
Bent u met ons van mening dat deze ontmoeting onwenselijk is, gezien de wens samen met de Verenigde Staten op te treden, gezien het feit dat het Europees Parlement woensdag 13 januari over Wit-Rusland zal spreken en gezien de Nederlandse wens het regime in Wit-Rusland aan te pakken, onder andere met een inreisverbod van Loekashenko en zijn getrouwen (4) ?
4)
Bent u bereid om er bij Lady Ashton onmiddellijk op aan te dringen de Wit-Russische Minister van Buitenlandse Zaken Martinov niet te ontvangen?
5.)
Wilt u deze vragen beantwoorden voordat het geplande gesprek tussen Lady Ashton en Martinov
maandag 10 januari kan worden gehouden?