Blog
Met minister Leers naar de Aramese gemeenschap
maandag 28 februari 2011

Theo Rietkerk en minister Gerd Leers hebben maandag 28 februari een bezoek gebracht aan de Aramese gemeenschap in Twente. De bijeenkomst vond plaats bij Platform Aram op initiatief van Suryoye Aramese Federatie Nederland (SAFN).CDA-raadslid Erwin Ilgun vertelde over Platform Aram, wat een soort Kulturhuis is voor de aramese gemeenschap.
Wethouder Wallinga sprak over Enschede als multiculturele omgeving, waarbinnen de aramese gemeenschap uitstekend is geintegreerd. Zowel sociaal-economisch als sociaal-cultureel. Enschede is 'best practice' wat betreft integratie. Wallinga is blij dat in geval van dringende/schrijnende asielaanvragen het lokale bestuur medebevoegdheid heeft.
Isa Kahraman, voormalig bestuurder van de Aramese Federatie sprak zijn trots uit op wat de aramese gemeenschap heeft bereikt. De Federatie biedt graag een plek om vrij het geloof te belijden en om kinderen een kans te geven. De problemen die er zijn wat betreft integratie willen ze het liefst binnen de gemeenschap oplossen, maar Platform Aram is een vrijwilligersorganisatie. Ze zouden graag een doorverwijsfunctie hebben richting professionele instellingen. Isa benadrukt dat het erg belangrijk is dat de mensen in de eerste plaats veilig moeten kunnen leven in hun eigen land.
Theo vindt dat het ondernemerschap hen in het bloed zit; de binding en het ondernemerschap zorgen ervoor dat de gemeenschap meedoet in de samenleving. Enschede doet dat goed met 150 verschillende nationaliteiten.

Nurcan Yilmaz, de nieuwe voorzitter van de Aramese Federatie, vertelt dat er in Nederland 6 verenigingen binnen de Federatie zijn, waarvan 4 in Twente. Er wordt gepleit voor de mensen in hun eigen land, om het cultureel erfgoed te waarborgen. Er ligt een nadruk op vrijheid van geloof en cultuur, waar Pieter Omtzigt zich erg sterk voor maakt. Op korte termijn gaat het om veiligheid, maar op lange termijn om autonomie. Wat betreft de jeugdproblematiek en criminaliteit, werkt de gemeenschap nu vaak als intermediair. Hiervoor is professionele ondersteuning nodig. Wat betreft de ouderenzorg pleit Yilmaz voor een professional die weet wat ouderenzorg inhoudt, maar die de taal ook beheerst.
Daarnaast haalt Yilmaz een nationaal probleem aan; het feit van de dubbele nationaliteiten. Veel van haar leeftijdsgenoten willen daar van af, maar ze worden van het kastje naar de muur gestuurd.

Minister Gerd Leers is onder de indruk van de mate van integratie en organisatiekracht van de aramese gemeenschap. Hij vindt het van belang dat de eigen identiteit en christelijke waarden en normen behouden blijven. Positief noemt hij dat de gemeenschap niet alleen de problemen benoemt, maar ook oplossingen aandraagt. Hij legt uit dat we in Nederland rechtvaardig zijn, maar streng. Vluchtelingen moeten we opvangen en op weg helpen. Mensen die hier voor hun werk komen, zijn welkom, maar ze moeten dan wel de samenleving versterken. Door immigratie op een positieve manier te zien, kan worden bijgedragen aan de samenleving. 

Klik hier voor de foto's


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
Nieuws via Twitter
TheoRietkerk “@rtvoost: Welman nieuwe wethouder van Enschede - t.co van harte @PGWelman ; heel veel succes!
25 mei 12:07
TheoRietkerk Naar overleg met Statenleden over het IPO en de jaarstukken, meerjarenprogramma etc. Op naar een smalle doch betekenisvolle agenda. #psov
25 mei 11:01
TheoRietkerk Belang van onderhoud van installaties en alles wat vliegt en beweegt aangegeven door Rien Slingerland, directeur. t.co
25 mei 10:34
TheoRietkerk Om 10 uur opening landelijke dag vanhet onderhoud van de techniek van industriële installaties en alles wat vliegt en beweegt; in #Zwolle
25 mei 9:56
TheoRietkerk PVV jaagt burgers angst aan; schande! “@Teletekst: PVV zegt vertrouwen in De Jager op t.co
24 mei 12:21