Nieuws
CDA-Renkum maakt zich zorgen om veldcapaciteit V.V. Ostrabeke en OVC'85
donderdag 26 januari 2012
In de Raadsvergadering van 26 januari 2012 heeft het CDA vragen gesteld betreffende problematiek V.V. Ostrabeke en OVC'85.

Het CDA  heeft  begrepen dat er nogal wat problemen zijn rondom de trainingsmogelijkheden van de voetbalvereniging  Ostrabeke.
Het doet ons deugd gemerkt te hebben dat het CDA niet langer alleen staat in de  “soap “ rondom het kunstgrasveld, maar dat inmiddels D’66 zich ook gaat bekommeren over deze problematiek die mede veroorzaakt is door het stemgedrag van diezelfde partij in juni 2011. Beter ter halve gekeerd, dan ten hele gedwaald.
De problematiek rondom de trainingsmogelijkheden betreffen met name Veld F dat voor de gemeente zowel een trainings-, als een wedstrijdveld is.
Wij hebben de volgende vragen aan het College:
1.    Moet voor het gebruik van dit veld een formele goedkeuring plaats vinden om hierop te mogen trainen?  Zo ja, was dit bekend bij de betreffende voetbalclub tijdens de overlegrondes voorafgaande aan het aanleggen van een kunstgrasveld? Of  werd dit pas bekend gemaakt middels het schrijven van de gemeente d.d. 4 november 2011? In de planning van de sportcoördinator van de Gemeente met betrekking tot de trainingsvelden voor seizoen 2011-2012 is veld F volledig ingeroosterd.
2.    Is het juist dat tijdens de overlegrondes de voetbalverenigingen regelmatig hebben gewaarschuwd voor de nu ontstane problemen van het F-veld als daarop én getraind én wedstrijden gespeeld zouden worden?
3.    Uw antwoord op vraag 3 van D’66 betreffende   een capaciteitstekort bij de voetbalverenigingen  houdt in en ik citeer: “ Het organisatorisch probleem van de voetbalverenigingen is onderwerp van gesprek”. Was dit organisatorisch probleem niet bekend,of is dit niet  ingebracht  door de verenigingen  tijdens de onderhandelingen voorafgaande aan de besluitvorming destijds in de Raad van juni 2011?  Het is toch duidelijk dat niet elke sportvereniging op eenzelfde wijze georganiseerd is, mede veroorzaakt door de inzet van onbetaalde vrijwilligers die deze activiteiten, zoals trainingen e.d. , naast hun werk moeten doen en zodoende beperkt inzetbaar zijn?
4.    Uw antwoord op vraag 4 van D’66 welke acties het College denkt te gaan nemen als tegemoetkoming voor de voetbalverenigingen  luidt en ik citeer opnieuw: “ Daarnaast wordt in maart de Kadernota Sport behandeld in Uw Raad. Voor o.a. de buitensportparken zijn hier expliciet ambities en speerpunten geformuleerd”.  In deze reactie wordt door het College verwezen naar de opstapel staande Kadernota Sport. Waarom wordt nu verwezen naar deze Nota en werd deze relatie niet gelegd in het Collegevoorstel aangaande het kunstgrasveld in juni vorig jaar? Kunt U aangeven wat precies het verschil is tussen toen en nu?
5.    In Uw reactie op die vierde vraag  zegt U en ik citeer opnieuw: “ De trainingen zijn op dit moment ingevuld. Hierover vindt, zoals aangegeven nader overleg plaats om te komen tot een optimalisatie”.  Hoe is het trainingscapaciteitsprobleem opgelost? Is dit naar tevredenheid van de voetbalverenigingen gebeurd?

6.    Is het juist dat het College  nog niet tot een officieel antwoord is gekomen  op het verzoek van Ostrabeke om de Buitenschoolse Opvang te laten participeren zoals dat ook bij OVC gebeurt? Zo nee, wanneer mag Ostrabeke  een antwoord ontvangen?
7.    Kan het College aangeven wanneer en onder welke condities ( bijvoorbeeld de termijn ) het recht van opstal verleend kan worden?
8.    Kan het College aangeven op welke wijze zij de veldproblematiek van veld F, welke zij zelf aangewezen heeft als trainingsveld voor senioren en jeugd, denkt op te lossen?
Het CDA kan begrip  opbrengen voor het feit dat het College de antwoorden op onze vragen niet direct mondeling kan geven. In dat geval verzoeken wij het College om op zeer korte termijn  schriftelijk te reageren gezien de precaire situatie voor de verenigingen op dit moment.

Namens de CDA-fractie , Bert Leeuwis, fractievoorzitter.                                     


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009