Standpunt: Kunst / cultuur
Een bijzonder onderdeel van kunst is de amateurkunst. In het kader van het onderwijs of buitenschoolse activiteiten kunnen kinderen en jongeren zich bewust worden van hun talenten voor creatieve zaken.

Kunst in de openbare ruimte geeft een kwaliteitsimpuls aan de bebouwde omgeving. Het nodigt uit om stil te staan bij wat je ziet of ervaart en kan zo bijdragen aan een moment van verwondering en bezinning.   

Voor het “Kunst en Cultuurcentrum Veluwezoom” wordt een nieuwe locatie gezocht, waarbij een combinatie met wonen tot de mogelijkheden behoort. Initiatieven om te komen tot een papiermuseum in Renkum worden ondersteund. Ook hiervoor worden locaties in beeld gebracht.

De Concertzaal in Oosterbeek staat voor een grondige opknapbeurt. Er wordt gezocht naar een passende exploitatie om dit gebouw in stand te houden.  

Het cultureel centrum De Rijnkom in Renkum staat eveneens voor vervangende nieuwbouw of renovatie. Ook hier dienen economische dragers toegevoegd voor een betere exploitatie.

De jaarlijkse Airbornevieringen zijn en specifiek Renkums evenement en wordt door de gemeente ondersteund.


Keuzes CDA:
1.    Zet het huidig beleid voort ten aanzien van ondersteuning van harmonie- en fanfareorkesten;
2.    Subsidieert jeugd tot 18 jaar voor algemene muzikale vorming.
3.    Ondersteunt initiatieven voor exposities van kunst in de openbare ruimte.
4.    In standhouding van de concertzaal vraagt om een passende exploitatie, met een ondersteunende horecavoorziening als economische drager.
5.    Het Cultureel Centrum De Rijnkom beter afstemmen op het gebruik, waarbij economische dragers worden toegevoegd voor een betere exploitatie.
6.    Ondersteunt de jaarlijkse Airborneactiviteiten.
A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4