VRAGEN RAADSLID / FRACTIE: H.Siersema - CDA
ONDERWERP: Inzet toezichthouders / vrijwillige politie
Afgelopen zomerperiode hebben Zeeuwse politie agenten geholpen met het surveilleren tijdens de Gentse feesten in België. Tijdens de Nachtmarkt en het oude vertrouwde “Rondje Markt” dat weer nieuw leven werd ingeblazen, kon de gemeente geen vergunning afgeven voor live muziek evenementen op het Arsenaalplein en de Markt in Terneuzen i.v.m. bezettingsproblemen bij het politiekorps. Dit zijn onbegrijpelijke afwegingen voor burgers die leven met de gedachte dat ons stadsbestuur z’n uiterste best doet om het prettig wonen, werken en recreëren in Terneuzen te faciliteren en gestalte te geven. Onze lokale culturele mogelijkheden, de muzikale drang en het ondernemerschap moeten niet de mond worden gesnoerd, maar willen juist ruimte krijgen om die visie en doelstellingen waar te kunnen maken!
De vraag werpt zich op: ”Hoe kunnen wij dat in de toekomst voorkomen?”
Wij kennen inmiddels ‘burgerparticipatie’ als een middel en onderdeel van de kadernota ‘Integrale Veiligheid’. Daar liggen wellicht mogelijkheden om de cohesie in onze samenleving meer gestalte te geven in de vorm van toezichthouders die onder de eigen burgers worden geworven. Gisteren, 5 september, heeft onze Minister voor Veiligheid en Justitie de mogelijkheden aangegeven, met het prijskaartje, om vrijwillige politie (lees toezicht) te (her) introduceren. Toezicht houden is inmiddels geen kerntaak meer voor de Politie. In het licht van het a.s. Politiewerkplan ( oktober en verder) de gemeentelijke visie en de wens tot een intensievere integrale veiligheidsbenadering, legt de CDA fractie u de volgende vragen voor:
|
Vragen (art. 39 RvO)
|
Antwoorden van Burgemeester en Wethouders | ||
|
1 |
Bent u als college bereid om i.s.m. de politie en het bureau handhaving naar adequate oplossingen te zoeken om - waar nodig - toezicht te genereren, zodat geplande en ad hoc leisure en feestelijkheden doorgang kunnen vinden?
|
1 |
|
|
2 |
Bent u bereid om op korte termijn de mogelijkheden te onderzoeken voor de (her) introductie van vrijwillige politie in de gemeente Terneuzen?
|
2 |
|