Nieuws
CDA Rivierland bezoekt Veiligheidshuis Rivierenland in Tiel
vrijdag 3 februari 2012

Zaterdag 28 januari mocht gastheer CDA Tiel in het Veiligheidshuis de leden van CDA Rivierenland verwelkomen. In totaal kwamen 24 CDA raadsleden, bestuurders en steunfractieleden op de bijeenkomst af, die voor velen een eerste ‘aanraking’ met het Veiligheidshuis was. 

Gastheer van het Veiligheidshuis, Ed Jissink, heeft een heldere inleiding en presentatie gegeven over de ontwikkelingen en vernieuwingen binnen het samenwerkingsverband van alle gemeenten van Rivierenland. Een omschrijving van het Veiligheidshuis zou als volgt samengevat kunnen worden: ‘Een veiligheidshuis is een lokaal of regionaal samenwerkingsverband tussen verschillende veiligheidspartners gericht op een integrale, probleemgerichte aanpak om de objectieve en subjectieve sociale veiligheid te bevorderen.’ 

Naast de uitleg over het reilen en zeilen van de in totaal 41 samenwerkende partners is ook uitgelegd welke methodieken gehanteerd worden. Zo is de WRAP Around methode uiteengezet. Een methodiek om in de praktijk de koppeling te maken met de universele basisvoorwaarden in het menselijk samenleven. Deze koppeling ligt in lijn met de leefgebieden: dagbesteding, onderkomen, ID bewijs, financiën en basiszorg zoals het Veiligheidshuis deze hanteert. 

Ook ontwikkelingen in de kamer Huiselijk Geweld (HG) - toegelicht door Han Janssen (GGD-MBZ) en Teuni van den Oord (VHR) -  trok scherp de aandacht. De fikse omvang van het aantal meldingen  HG in combinatie met de toelichting van enkele casussen, deed wenkbrauwen fronsen. Vooral ook, nadat uitgelegd werd dat bij 1/3 van de HG situaties jongeren aanwezig zijn, die al de aandacht van de Raad van de Kinderbescherming genieten. Waardering voor het vele werk dat achter de schermen wordt verricht om afgestemd zowel dader als slachtoffer(s) aan te spreken en te steunen. Is de signaalfunctie te verbeteren en of vroegtijdige interventie haalbaar is, was een vraag die meegegeven werd.

Na alle presentaties en informatie was het tijd voor een rondleiding door het pand. In het Kantongerecht hebben alle leden een broodjeslunch genuttigd en was er vollop aandacht voor het uitwisselen van meningen, ervaringen en nieuwe ideeen omtrent de uitvoering van het Veiligheidshuis en de koppeling te maken naar de eigen regionale samenwerking.

Kortom CDA Tiel kan terugkijken op een informatieve en geslaagd georganiseerd werbezoek.

Tiel, 2 februari 2012

Gerco Buijk


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009