Nieuws
Algemene Beschouwingen CDA Kadernota 2012
zondag 12 juni 2011

Het CDA wil een financieel solide en sociaal beleid. Wel moet het CDA constateren dat er nog een groot aantal ontbrekende cijfers zijn dat de negatieve financiële gevolgen van het decentraliseren van een aantal rijkstaken de komende jaren een risico vormen voor de begroting. De decentralisatie van taken in het kader van AWBZ en WSW zijn daarbij voorbeelden die een enorme impact kunnen hebben. Bij deze taken is het op dit moment nog niet bekend wat de ( financiële) gevolgen zullen zijn voor de begroting van de komende jaren. De financiële gevolgen van de gewijzigde invulling van de GR Soweco zijn op dit moment ook nog niet te overzien.

Voorzichtigheid is ondanks de nog steeds redelijk gezonde financiële situatie daarom wel geboden. Het benutten van de Algemeen Risico Reserve is in deze tijd verantwoord, maar wil het CDA wel begrenzen. Er moet kritisch gekeken worden of alle bezuinigingsmogelijkheden zijn onderzocht, alvorens deze reserves aan te spreken. In de komende tijd zal er nauwelijks ruimte zijn om reserves op te bouwen.

 

Het CDA betreurt het dat een aantal bezuinigingsonderzoeken nog steeds geen resultaten hebben opgeleverd. Reeds bij de begrotingsbehandeling 2011 is er door het CDA op aangedrongen om een wethouder aan te wijzen om de bezuinigingenonderzoeken zo goed mogelijk te sturen.

De samenwerking met de omliggende gemeentes waar nu een eerste aanzet voor is gedaan ziet het CDA met vertrouwen tegemoet. Zij verwachten hierbij naast de kwaliteitsverbeteringen zeker ook efficiency voordelen. Een goed voorbeeld zou een gezamenlijke Rekenkamercommissie kunnen zijn.

Tevens ziet het CDA de resultaten van het onderzoek naar privatisering van het afvalbrengpunt en het effectiever omgaan met de Twenterandse afvalstroom graag zo spoedig mogelijk tegemoet. Samen met nog een aantal onderzoeksopdrachten verwacht het CDA hier van het college nog een reactie op.

Voor de gehele algemene beschouwing op de kadernota 2012 en de kadernota zelf, zie bijlage.

http://www.cda.nl/Twenterand/Bibliotheek/Publicaties.aspx

 


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007