Nieuws
Eddy van Hijum: Kansen voor ouderen op de arbeidsmarkt
donderdag 27 mei 2010

Het lijkt erop dat sociale partners, werkgevers en werknemers, elkaar gaan vinden in het verhogen van de pensioenleeftijd. ‘Een goede zaak’, aldus Eddy van Hijum, woordvoerder sociale zaken en werkgelegenheid van het CDA. ‘De sociale partners hebben in Nederland een belangrijke rol en het is goed dat zij met elkaar in overleg zijn over dit punt’. Wij stellen als CDA ook dat de verhoging van de AOW-leeftijd onontkoombaar is vanwege de krapte op de arbeidsmarkt en de financiële houdbaarheid.

Van Hijum: ‘Een verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd moet gepaard gaan met het verbeteren van kansen van ouderen op de arbeidsmarkt’. Uit de najaarsrapportage 2009 over CAO-afspraken blijkt dat slechts in 25 CAO’s afspraken zijn gemaakt over de inzetbaarheid van werknemers in relatie tot hun leeftijd. Deze afspraken hebben betrekking op 14% van de werknemers! ‘Dit is te weinig en moet echt anders!’ We denken dan bijvoorbeeld aan: mogelijkheden voor scholing, arbeidsomstandigheden, duurzame inzetbaarheid van ouderen en meester-gezelrelaties binnen bedrijven.

Oudere werknemers kunnen volgens het CDA een belangrijke rol spelen in het scholen, coachen en begeleiden van jongeren. ‘Op ambachtsscholen en in sommige bedrijven gebeurt dit al. De bouw maakt hier bijvoorbeeld al heel goede afspraken over’. Tevens hebben we afgelopen kabinetsperiode maatregelen getroffen, zoals de premiekorting en de no-risc polis voor ouderen, maar we moeten daar aan blijven werken’.  Daarom wil het CDA dat er in de toekomst afspraken moeten worden gemaakt in cao’s. Van Hijum: ‘Anders kan ik me voorstellen dat cao’s niet aan wettelijke eisen voldoen in de toekomst’.

Van Hijum hoopt dat in het akkoord waar de sociale partners over spreken ook aandacht is voor dit punt. ‘Het is helaas nog steeds niet vanzelfsprekend dat ouderen werk hebben. Het CDA wil hier verandering in brengen.’


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010