CDA wil Amsterdam niet uit Goois Natuur Reservaat woensdag 15 februari 2012 De CDA-afdelingen in het Gooi willen dat de gemeente Amsterdam partner blijft van het Goois Natuur Reservaat. De Gooise afdelingen zijn blij met de steun van het CDA Noord-Holland en de CDA Statenfractie.
Provinciale Staten van Noord-Holland heeft vorige week tijdens de Statenvergadering de gedeputeerde bij motie opgeroepen om hier alles aan te doen. De motie werd ingediend door CDA-fractievoorzitter Ronald Ootjers en is met een grote meerderheid aangenomen. Gedeputeerde Jaap Bond ziet de motie als ondersteuning van zijn beleid. De motie wordt door de CDA-fracties ook in de Gooise gemeenteraden aan de orde gesteld.
Ootjers: "De gemeente Amsterdam heeft enige tijd geleden aangegeven dat zij voornemens zijn om uit het Goois Natuur Reservaat (GNR) te treden. Na 80 jaar betrokkenheid bij het Goois Natuur Reservaat stopt de gemeente Amsterdam met hun bestuurlijke en financiële betrokkenheid bij het Goois Natuur Reservaat terwijl vele duizenden Amsterdammers nog wel gebruik maken en genieten van het prachtige Goois Natuur Reservaat."
Ongelukkige timing Volgens Ootjers is de timing hoogst ongelukkig van de gemeente Amsterdam. "Er wordt op dit moment een behoorlijke bezuiniging van Rijkswege op natuur en landschap doorgevoerd. Daarnaast is de provincie Noord-Holland bezig om de kosten van natuur en landschap in kaart te brengen en in de nieuwe agenda Natuur, Recreatie en Landschap (NRL) in nieuw beleid te vertalen", aldus Ootjers."
"Ook het Goois Natuurreservaat is op dit moment aan het onderzoeken hoe de betrokkenheid en financiering van de partners het meest wenselijk is", aldus de CDA-bestuursvoorzitter van Huizen, Wim Zwanenburg. "Op voorhand dan al aangeven dat je als gemeente Amsterdam niet meer mee wilt doen vinden wij ongepast."