Standpunt: Werkgelegenheid en arbeidmarkt

Het CDA vindt betaald werk de beste vrom van sociale zekerheid. Betaalde arbeid geeft mensen niet alleen een zelfstandig verdiend inkomen: werken biedt ook mogelijkheden tot verdere zelfontplooiing en het opdoen van sociale contacten en het geeft mensen het gevoel erbij te horen in de samenleving. Juist daarom wil het CDA zich inzetten om mensen met een bijstandsuitkering weer aan het werk te helpen.

De Wet werk en bijstand (Wwb) biedt daarvoor veel aanknopingspunten. De gemeente moet - in samenwerking met omliggende gemeenten - bevorderen dat wie kan werken ook aan de slag wordt geholpen. Vooral jongeren van 18 tot 27 jaar mogen niet aan de kant staan. Daarom wil het CDA dat alle jongeren die een bijstandsuitkering aanvragen, direct actief aan de slag gaan in een gemeentelijk traject.

Voor degenen die niet mee kunnen in het reguliere arbeidsproces, zijn de inspanningen van de gemeente en maatschappelijke organisaties gericht op andere vormen van participatie. Daarbij worden zo veel mogelijk verbindingen gelegd tussen de WMO, Wwb,Wsw, Wib en Web.

Is regulier werk geen optie, dan kan men bijvoorbeeld vrijwilligerswerk doen in het kader van de WMO.

A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4