Het in stand houden van culturele voorzieningen is de taak van de gemeente op lokaal niveau en in regionaal verband. Daarbij gaat het om een breed aanbod, betaalbaarheid en kwaliteit. Veel mensen beoefenen en ontwikkelen zich in een kunstvorm, zoals: drama, cabaret, muziek, dans en beeldende kunstvormen. Veelal is dat een voortzetting van in het onderwijs gewekte interesse in kunstbeoefening. Deelname aan kunstvormen kan actief of passief zijn. Kunstbeoefening gebeurt veelal in verenigingsverband. Deze verenigingen versterken de sociale band in de gemeente door onder andere exposities en optredens die hier uit voortvloeien. Het geplande cultuurhuis Euryza biedt een podium voor de lokale amateurkunst. Samen met H.I. Ambacht zet het CDA zich in voor een professionele theaterfunctie in de Zwijndrechtse Waard.
De gemeente draagt zorg voor de documentatie en de verbeeldingen van de stads- en streekgeschiedenis. De gemeente maakt haar eigen kunstcollectie toegankelijk voor alle burgers via de website. De gemeente ondersteunt de instellingen. Ook de zorg voor waardevolle cultuurhistorische panden, monumenten en architectuur verdient bijzondere aandacht. Het opstellen van een lokaal monumentenbeleid vindt het CDA van groot belang.
Actiepunten:
• Stimuleren van lokale culturele festivals en activiteiten.
• Cultuurhuis (Euryza) moet het centrum worden voor de uitoefening van locale culturele activiteiten.
• Amateurkunstbeoefening wordt ondersteund, onder andere door subsidie en het zorgen voor goede faciliteiten voor verenigingen.
• Uitbreiden van de website van de gemeente met de gemeentelijke kunstcollectie (digitale rondleiding).
• Handhaven van de beeldenroute.
• Het CDA steunt de lokale omroep ATOS.
• Het CDA is voorstander van het ontwikkelen van een lokaal monumentenbeleid.
• Het CDA pleit voor het behouden van een goede bibliotheekvoorziening in de gehele gemeente.