Nieuws
‘Volop vertrouwen in de onderhandelaars’
dinsdag 31 augustus 2010

Drukbezochte ledenbijeenkomst over formatieproces

Op zaterdag 21 augustus heeft het CDA-Brabant een extra ledenbijeenkomst gehouden over het lopende formatieproces. Doel was het uitwisselen van informatie en opvattingen en het signaleren van belangrijke gezichtspunten vanuit Brabant. Tweede Kamerlid Elly Blanksma en provinciaal voorzitter Hans Janssen lichtten de ontwikkelingen gedurende de zomerperiode toe. Daarna vond een plenaire discussie plaats.

De Brabantse leden lieten merken alle vertrouwen te hebben in het CDA-team en in de aanpak tot nog toe. Breed werd uitgesproken dat de politieke situatie sterk is gewijzigd sinds de Brabantse ledenvergadering van eind juni aangaf geen enkel heil te zien in samenwerking met de PVV. Met name de onverantwoordelijke blokkade door de PvdA van een middenkabinet heeft de zaak op scherp gezet. CDA-ers stellen nu als voorwaarde voor een acceptabel akkoord dat een nieuwe regering scherp laat zien te hechten aan de waarden en omgangsvormen die de basis voor onze samenleving vormen. Niet het uitsluiten van mensen en bevolkingsgroepen, maar het insluiten en het uitdagen tot gezamenlijk burgerschap.

Hoewel niet van harte, en hoewel sommigen grote moeite hebben met enige rol van de PVV, liet een ruime meerderheid merken met een open houding de onderhandelingsresultaten van VVD, PVV en CDA af te wachten. Onderstreept is ook dat een regeerakkoord van VVD en CDA herkenbare Brabantse items moet bevatten en perspectief moet bieden in een onzekere tijd.

 


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007