SV over uitbuiting van Indiase textielarbeiders door C&A en H&M

03.09.2010

Schriftelijke vragen van de leden Ormel en Ferrier (beiden CDA) aan de ministers van Buitenlandse Zaken en Economische Zaken over uitbuiting van Indiase textielarbeiders door C&A en H&M
 
1.    Kent u het bericht “Indiase textielarbeidsters uitgebuit voor C&A en H&M” (Volkskrant 3 september 2010) en “Gevangen tussen fabrieksmuren voor bruidsschat" (Volkskrant 4 september 2010)?


2.    Bent u met ons van mening dat het ontoelaatbaar is van de betreffende Nederlandse kledingconcerns om kleding af te nemen van bedrijven die de textielwerksters een vierde van het Indiase minimumloon betalen en loon inhouden voor een bruidsschat?


3.    Wat vindt u van de verschillende reacties van de kledingconcerns op de bevindingen, waaronder een ontkenning van de plaatsing van orders en in acht nemende dat een van de betreffende kledingconcerns in september 2009 ook hongerlonen bleek uit te betalen aan arbeiders in Azië (“Nederlandse kledingzaken betalen hongerloon’, ANP 2 september 2009)?


4.    Bent u bereid deze concerns aan te spreken op het nemen van hun verantwoordelijkheid en daadwerkelijk te voldoen aan hun eigen opgestelde voorwaarden en wilt u aandringen bij deze concerns mogelijk andere orders die vervaardigd worden onder barre omstandigheden te annuleren? Zo nee, waarom niet?


5.    Hoe oordeelt u in het licht van deze zaak de tot op heden bereikte initiatieven op gebied van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen?


6.    Deelt u de mening dat de consument beter inzicht zou moeten hebben in de omstandigheden waaronder producten worden vervaardigd om zodoende af te kunnen wegen het product al dan niet aan te schaffen? Op welke wijze kan dit worden bevorderd?


7.    Op welke wijze spreekt u de Indiase autoriteiten aan op het aanpakken van uitbuiting van arbeiders door in hun land gevestigde bedrijven en op welke wijze kan Nederland danwel de Europese Unie bijstaan in het bevorderen van de mensenrechten in India, specifiek die van meisjes en vrouwen? In hoeverre wordt de ILO  betrokken bij het zoeken naar structurele oplossingen om hier kinderarbeid tegen te gaan?


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4