Jan Jacob van Dijk blogt dagelijks op zakengidstiel.nl. De CDA-lijsttrekker in Gelderland deelt leuke en mindere ervaringen in de aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen.
De laatste dagen van de campagne worden niet meer gevuld met werkbezoeken, maar vooral met media-optredens of debatten. En vaak gaat dat nog samen ook. Gisteren was zo’n dag. Eerst waren er de TV-opnames voor het programma Schepper en Co, een discussieprogramma bij de NCRV. Het onderwerp was, zoals in veel programma’s, de moeilijke situatie van het CDA. Dat we er twee jaar geleden beter voor stonden, zal iedereen duidelijk zijn. Maar het lijkt er nu soms op dat sommige programma’s al bezig zijn om een soort In memoriam over het CDA te maken. Alsof de partij op sterven na dood is. Op basis van geluiden op straat klopt dat beeld absoluut niet. Maar het is lastig om het bestaande beeld via de media te corrigeren. En toch moet je elke gelegenheid aangrijpen om dat te doen. Zo ook in dit programma.
Daarna was er een debat tussen drie lijsttrekkers van christelijke partijen. Hoewel georganiseerd door het Reformatorisch Dagblad, was ook hier een sombere toon over de toekomst van christelijke politiek gekozen.
Het lijkt er dus op dat de media hierin een bepaalde positie kiezen. De vraag is waar dat door komt. Ik denk dat de verwachtingen van de media niet realistisch zijn. Eerlijk gezegd is het niet realistisch om te veronderstellen dat partijen, die een half jaar geleden op hun donder hebben gehad, binnen dat half jaar al hun oorspronkelijke kiezers weer terug hebben gewonnen. Dat is nog nooit gebeurd. Daar is meer tijd voor nodig. Maar dat er sprake is van herstel, dat is onmiskenbaar. Als ik kijk naar alle peilingen zien we dat de sombere voorspellingen aan het begin van de campagne allemaal naar boven moeten worden bijgesteld. We zijn er nog niet, maar de weg naar boven is gevonden. En we gaan de komende 24 uur nog veel mensen die weg wijzen.
Meepraten? Tweet @Zakengids @CDAJanJacob #PS2011 #gldstemt