Blog
Jan jacob blogt: laatste dagen!
dinsdag 1 maart 2011

Jan Jacob van Dijk blogt dagelijks op zakengidstiel.nl. De CDA-lijsttrekker in Gelderland deelt leuke en mindere ervaringen in de aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen.

De laatste dagen van de campagne worden niet meer gevuld met werkbezoeken, maar vooral met media-optredens of debatten. En vaak gaat dat nog samen ook. Gisteren was zo’n dag. Eerst waren er de TV-opnames voor het programma Schepper en Co, een discussieprogramma bij de NCRV. Het onderwerp was, zoals in veel programma’s, de moeilijke situatie van het CDA. Dat we er twee jaar geleden beter voor stonden, zal iedereen duidelijk zijn. Maar het lijkt er nu soms op dat sommige programma’s al bezig zijn om een soort In memoriam over het CDA te maken. Alsof de partij op sterven na dood is. Op basis van geluiden op straat klopt dat beeld absoluut niet. Maar het is lastig om het bestaande beeld via de media te corrigeren. En toch moet je elke gelegenheid aangrijpen om dat te doen. Zo ook in dit programma.

Daarna was er een debat tussen drie lijsttrekkers van christelijke partijen. Hoewel georganiseerd door het Reformatorisch Dagblad, was ook hier een sombere toon over de toekomst van christelijke politiek gekozen.
Het lijkt er dus op dat de media hierin een bepaalde positie kiezen. De vraag is waar dat door komt. Ik denk dat de verwachtingen van de media niet realistisch zijn. Eerlijk gezegd is het niet realistisch om te veronderstellen dat partijen, die een half jaar geleden op hun donder hebben gehad, binnen dat half jaar al hun oorspronkelijke kiezers weer terug hebben gewonnen. Dat is nog nooit gebeurd. Daar is meer tijd voor nodig. Maar dat er sprake is van herstel, dat is onmiskenbaar. Als ik kijk naar alle peilingen zien we dat de sombere voorspellingen aan het begin van de campagne allemaal naar boven moeten worden bijgesteld. We zijn er nog niet, maar de weg naar boven is gevonden. En we gaan de komende 24 uur nog veel mensen die weg wijzen.

Meepraten? Tweet @Zakengids @CDAJanJacob #PS2011 #gldstemt


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2011
Nieuws via Twitter
JanJacobvDijk Nu de ALV van CDA-Gelderland over de politieke gebeurtenissen van deze week. Onder andere uitleg over de gevolgen van het akkoord voor Gld.
28 april 10:31
JanJacobvDijk Bij de opening van een INTERREG-project gewezen op het belang van Europese samenwerking. Die moet vooral lokaal en regionaal starten.
19 april 12:06
JanJacobvDijk Vandaag de spannende geschiedenis geopend. Gelderland heeft wat dat betreft alles: de Bataven, de oudste stad van Nederland, WO II-plaatsen.
13 april 20:37
JanJacobvDijk Zelfs de SP was positief over de hoofdlijnen van Stads- en Regiocontracten. Gelukkig zal de Staten er ook nog over spreken. Is het waard.
11 april 21:17
JanJacobvDijk Vandaag van de staten ruimte gekregen ons beleid voor duurzame landbouw te voeren: beloften aan agrariers nakomen en naar mensen luisteren.
11 april 21:14