In de media
Gelderlander: CDA wil meebetalen aan stadion Graafschap
dinsdag 1 maart 2011
DOETINCHEM - Het CDA Gelderland is bereid om flink wat provinciaal geld te steken in een nieuwe accommodatie voor De Graafschap. De Doetinchemse voetbalclub werkt samen met BAM Utiliteitsbouw aan plannen voor een nieuw stadion, maar die zijn financieel niet rond.

Het stadion gaat tussen de 37 en 42 miljoen euro kosten. Als het stadion multifunctioneel wordt, wil het CDA meebetalen. Het geld moet komen uit een pot van 100 miljoen die de partij voor allerlei voorzieningen zoals sporthallen, buurthuizen en bibliotheken wil scheppen. De partij presenteert dit plan vanmiddag tijdens een bijeenkomst met minister Van Bijsterveldt van Onderwijs.

De Gelderse lijsttrekker Jan Jacob van Dijk: "Wij zijn er niet voor om topsport te ondersteunen, maar ik ben onder de indruk van de inbedding van De Graafschap in de regio en het belang van de club voor de Achterhoek."

Van een vergelijking met de bouw van het Gelredome wil Van Dijk niets weten. "Toen was de provincie trekker van het project. Nu komt het initiatief van de Graafschap zelf en nemen wij een welwillende houding aan."

Ook steun aan het Nijmeegse plan voor een topsporthal bij het Goffert-stadion is bespreekbaar. Van Dijk vindt wel dat de Nijmeegse politiek het zelf eerst eens moet worden over dat plan.

A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4