Nieuws
Van Bochove: onderzoek naar misstanden op Curaçao
vrijdag 9 december 2011

CDA woordvoerder Bas Jan van Bochove vindt dat er een stevig onderzoek moet komen naar allerlei bestuurlijke misstanden op Curaçao.

Sinds vorig jaar is Curaçao een land binnen het Koninkrijk der Nederlanden. Uit een onlangs verschenen rapport blijkt echter dat er het nodige mis is, als het gaat om de deugdelijkheid van bestuur en de waarborging van fundamentele rechten en vrijheden. De regering van Curaçao heeft aan minister Donner laten weten dat een gerenommeerd onderzoeksbureau is benaderd om te onderzoeken hoe deze zaken verbeterd kunnen worden. Maar volgens lokale media blijkt dit verzoek tot onderzoek een wassen neus te zijn. Van Bochove: “Er is slechts summier telefonisch geïnformeerd bij dat onderzoeksbureau. Er is geen sprake van een verkennend gesprek en dus al helemaal niet van het verlenen van een opdracht. Het lijkt erop dat de Koninkrijksregering opnieuw bedot wordt door de regering van Curaçao.”

Er moet een degelijk onderzoek komen, volgens Van Bochove, waarbij de politiek onder een vergrootglas moet worden gelegd. Ook moet er aandacht worden besteed aan de afrekencultuur op het eiland.

Minister Donner heeft in het debat aangegeven dat er een onderzoek komt.


A A A     voorleeshulp     inloggen     English
1  2  3  4 
Archief
  • 2012
  • 2011
  • 2010