14 november 2025 1 minuten lezen

Motie aan­ge­no­men: Heel Amster­dam helpt de stad aan bomen

"Goed nieuws voor het Amsterdamse groen! De gemeenteraad heeft onze motie aangenomen waarin we vragen om in het bomenfonds de mogelijkheid mee te nemen dat particulieren en bedrijven op grote schaal bomen kunnen sponsoren in de stad."

Amsterdam heeft ongeveer 15.000 lege boompunten, waarvan er 5.000 klaarstaan voor nieuwe bomen. Met het huidige budget kunnen we slechts 120 extra bomen planten, terwijl de stad juist bomen nodig heeft om hittestress tegen te gaan en de luchtkwaliteit te verbeteren.

Maar bomen of plekken voor bomen hebben ook een emotionele waarde voor mensen. Denk aan de boom voor je ouderlijk huis, of die ene laan waar je dagelijks doorheen fietste. Daarom vroegen we het college om in het lopende onderzoek naar een bomenfonds mee te nemen hoe Amsterdammers en bedrijven kunnen bijdragen. Zo kunnen mensen bijvoorbeeld een deel van een boom sponsoren op een plek die voor hen speciaal is, in de straat waar ze zijn opgegroeid, of waar ze hun eerste huis hadden, en daar een bordje bij plaatsen.

 Het CDA gelooft in vergroening van de stad. Door gemeente, bedrijfsleven en bewoners samen te laten werken, maken we Amsterdam groener.

Lees de motie hier.

Lees
ver­der