Categorie: Gelderland
PERSBERICHT
CDA wil 100 miljoen investeren in 2009 en 2010
De gevolgen van de financiële crisis worden merkbaar in Gelderland. De orderportefeuilles van bedrijven lopen terug, het aantal faillissementen en de werkloosheid stijgen. Sectoren die hard getroffen worden door de financiële crisis zijn: de bouw, de transport sector, het midden- en kleinbedrijf en de industrie.
De CDA Statenfractie vraagt direct actie om de huidige werkgelegenheid te behouden. Het CDA wil €100 miljoen investeren in 2009 en 2010.
Het CDA wil investeringen die de komende jaren gepland staan naar voren halen. Zo moet de herstructurering van de glastuinbouw in de gemeente Lingewaard versneld gerealiseerd worden en moet hiervoor binnen drie maanden € 8 miljoen vrij gemaakt worden. Ook de herstructurering van bedrijventerreinen moet met spoed worden uitgevoerd. Daarbij moeten gemeenten actief worden gesteund bij onderzoek naar de herstructureringsmogelijkheden van bedrijventerreinen. Tenslotte moet er geïnvesteerd worden in de aanleg en het onderhoud van provinciale wegen en fietspaden.
Het CDA wil effectieve maatregelen nemen om de bouwsector te hulp te komen; Gemeenten moeten bij vastgelopen projecten van binnenstedelijke herstructurering het woningbouwprogramma aan kunnen passen. Door meer middelen beschikbaar te stellen kunnen o.a. dure woningen worden omgezet naar sociale koop- en huurwoningen. Daarnaast kan de Provincie Gelderland kredietgaranties verstrekken aan het bedrijfsleven voor grote investeringsprojecten waarbij de werkgelegenheid behouden blijft (zoals bijvoorbeeld de veiling Plantion in Ede).
Het CDA vindt dat jonge innovatieve bedrijven kredietfaciliteiten moeten kunnen ontvangen. Het CDA wil het programma Ik-Start-Smart in samenwerking met de Kamers van Koophandel en Oost NV uitbreiden. Hiermee worden startende ondernemers inhoudelijk en financieel ondersteund.
De Provincie Gelderland moet als groot aandeelhouder van de Netbeheerder Alliander aandringen op een actieplan om het elektriciteitsnetwerk versneld aan te passen. Duurzame energie kan hierdoor beter aan het netwerk worden geleverd (mogelijkheden van WKK). Het CDA ziet grote kansen voor de glastuingebieden in de Bommelerwaard en in Huissen/Angeren.
Om de bureaucratie te verminderen wil het CDA een zgn ondernemersloket openen om procedures en vergunningen sneller te laten verlopen. Ook de regeldruk voor ondernemers moet verminderen.
------------------------------------------------------------
Voor meer informatie kunt u terecht bij CDA Statenfractie:
Petra van den Born, telefoon: 06-21992179
Jan Hutten, telefoon: 06-51612246
Bijlage: 1. Hierin treft u meer achtergrond info