
Categorie: Gelderland
Op woensdag 13 november is Elsa Rijssenbeek beëdigd als Statenlid van de Provincie Gelderland. Elsa was in de periode 2007 -2011 ook Statenlid voor het CDA.
Elsa: “Het voelt voor mij heel vertrouwd om weer Statenlid te zijn, ik heb er reuze zin in. In de voorgaande periode hield ik mij met name bezig met duurzaamheid (asbest van daken, zonnepanelen er op, woningisolatie) en wonen (betaalbare huisvesting voor starters).
Als fractievolger was ik binnen de Commissie Landelijk gebied, Cultuur (historie) en Jeugdzorg deze periode bezig met de transitie Jeugdzorg.
In 2014 is de Provincie nog volledig verantwoordelijk voor de kwaliteit van Jeugdzorg. De verbouwing is gaande, maar de zorg moet goed geborgd zijn. Ook voor het komende jaar mogen er geen wachtlijsten ontstaan en moet de opvang kwalitatief goed zijn. Of dat nu in grote instellingen of in de pleegzorg is, de provincie zal de kwaliteit moeten bewaken. Er mag geen kind tussen wal en schip raken. “
Elsa is voorstander van gespreide verantwoordelijkheid, zoals het ruimte geven aan maatschappelijke organisaties en minder overheidsbemoeienis. Elsa: “ De overheid moet ondersteunend zijn en in bepaalde gevallen de regie in handen nemen. De menselijke maat staat voor mij voorop. Alle partijen, bedrijven, instellingen, organisaties en overheid, vormen een unieke bijdrage aan de maatschappij en hebben hun eigen verantwoordelijkheid.” Dit geldt niet alleen voor jeugdzorg, maar zeker ook voor de Cultuur(historie).
Elsa is in het dagelijks leven projectleider bij de gemeente Barneveld, is getrouwd en heeft drie, inmiddels volwassen, kinderen. Zij staan volledig achter haar besluit om weer als Statenlid voor het CDA in de provincie actief te zijn.