Scherpenzeel | Actueel: nieuwe woningen

20 maart 2025 1 minuten lezen

Actu­eel: nieu­we wonin­gen

Ook in Scherpenzeel is er grote vraag naar woningen. Vorig jaar was er zelfs een week waarin er geen enkele woning te koop was. Het CDA is daarom blij dat binnenkort de bouw van in totaal zo’n 450 nieuwe woningen in De Nieuwe Koepel van start zal gaan!

Voor het CDA zijn wel enkele voorwaarden erg belangrijk.

  1. Een vlotte en veilige verkeersontsluiting moet voor alle toekomstige bewoners. Daarover heeft het CDA nog wel wat twijfels. We gaan het goed monitoren.
  2. Minstens 30% van de woningen moet bestaan uit sociale huur. Dat is indertijd door de gemeenteraad bepaald. Ook dat gaan we goed volgen.
  3. Een ruim aandeel woningen voor senioren. De praktijk leert dat als senioren naar een nieuwe kleinere woning gaan, er een hele keten aan verhuizingen ontstaat. Gemiddeld kunnen dan vier gezinnen of starters eveneens naar een (nieuwe) woning. Met andere woorden: elke woning voor senioren maakt ook vier andere huishoudens blij!
  4. Bijzondere aandacht voor duurzaam bouwen; bij voorkeur energieneutraal. Dat is goed voor het milieu en voor de portemonnee van de bewoners. Een win-winsituatie dus!

Maart 2025. Chris van den Berg, fractievoorzitter CDA.

Lees
ver­der