10. Een duurzame gemeente die we door willen geven

CDA Zaltbommel wil dat er in het vervolg energieneutraal en gasvrij wordt gebouwd in onze gemeente. We willen dat onze gemeente op strategische plekken laadpalen voor elektrische auto’s gaat plaatsen. En we zullen duurzame initiatieven van onze inwoners en bedrijven blijven stimuleren. Fossiele energiebronnen zullen op de lange duur niet meer beschikbaar zijn. Technische oplossingen zoals het duurzaam opwekken van energie, warmte-netten of CO2-opslag vragen om investeringen en hebben soms stevige ruimtelijke gevolgen. Dat vraagt om een regionale energiestrategie en een regionale investeringsagenda, iets waaraan CDA Zaltbommel actief haar steentje zal bijdragen.

Landelijk/​Provinciaal

De twaalf provinciale afdelingen vormen de schakel tussen de gemeentelijke afdelingen en het landelijke bestuur.