03 juli 2026 1 minuten lezen

Meer aan­dacht voor ver­keers­vei­lig­heid rond basis­scho­len

Kinderen moeten veilig en zelfstandig naar school kunnen gaan. Daarom zet de gemeente de komende jaren in op het verbeteren van de verkeersveiligheid rondom alle basisscholen.

 

Wethouder Jalt de Haan (CDA) is blij met deze stap. Vanuit zijn ervaring als voormalig basisschoolleraar weet hij hoe belangrijk een veilige schoolomgeving is. "Kinderen moeten met vertrouwen lopend of op de fiets naar school kunnen. Dat vraagt om een gezamenlijke inzet van de gemeente, scholen, ouders en de buurt."

Met het programma Veilig naar School werkt de gemeente tot 2030 aan veilige schoolroutes en overzichtelijke schoolomgevingen voor alle 79 basisscholen. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar fysieke aanpassingen, maar ook naar bewustwording en verkeersgedrag. Wensen, zorgen en knelpunten worden samen met scholen en inwoners in kaart gebracht, zodat per locatie passende maatregelen kunnen worden genomen.

Voor het CDA is dit een mooie stap richting een gemeente waarin verkeersveiligheid, leefbaarheid en de zelfstandigheid van kinderen hand in hand gaan.

Lees
ver­der