CDA Bergeijk | Terug kijken om op verder te bouwen

01 juli 2025 1 minuten lezen

Terug kij­ken om op ver­der te bou­wen

In juni bespreken we in de gemeenteraad de jaarstukken, waarmee we terug kijken op afgelopen jaar. Tevens kijken we vooruit naar 2026. Hoe houden we koers ?


Terug kijken op hoe zaken gelopen zijn en tot welke resultaten dat heeft geleid. Daarbij hoort ook de financiële verantwoording. En het is misschien makkelijk gezegd als je er als gemeente door de stabiele koers die afgelopen jaren gevoerd is financieel goed voor staat, het resultaat positief is en de accountant akkoord, maar voor ons zijn bij de jaarstukken de financiën niet het belangrijkst. Wat we met elkaar hebben bereikt, daar gaat het uiteindelijk om.


Bij de ontwikkeling van de fietscultuur, de ontwikkeling van diverse nieuwe en vernieuwde fietsverbindingen en diverse herinrichtingsprojecten om de verkeersveiligheid te verbeteren bijvoorbeeld. De vele verenigingen, van sport en muziek tot carnaval en oranjevereniging, gemeenschapshuizen, EHBO, dagbesteding Riethoven en dergelijke die de gemeente met subsidie ondersteunt. Of de woningbouwontwikkelingen, van het aantal gerealiseerde woningen voor starters, senioren en in de sociale huur tot de uitgegeven bouwvergunningen en allerlei ontwikkelingen die in gang zijn gezet om onze ambities komende jaren waar te maken.


Enkele onderwerpen die afgelopen jaar onze aandacht hadden en waarbij ik tijdens het lezen van de jaarstukken aan ons onlangs overleden bestuurslid Albert Renders moest denken. Aan zijn eerste woning, zijn passie voor fietsen en verkeersveiligheid waar hij zich voor inzette, zijn carnavalsprestaties in de optochten. Aan de wijze waarop je door te luisteren, te verbinden en samen zaken aan te pakken vanalles voor elkaar kunt krijgen. En aan zijn levensmotto dat de broer van Albert tijdens zijn uitvaart deelde: Vier het leven! Want hoewel je daar op de eerste plaats ook zelf de hand in hebt, hebben we daar als gemeente op verschillende momenten in meer of mindere mate bij iedere inwoner van Bergeijk een rol in, realiseerde ik me. De jaarstukken geven duidelijk weer hoe we er samen als gemeenteraad, college en ambtenaren met de inwoners op allerlei vlakken aan werken om het voor iedereen mogelijk te maken het leven te vieren. Of dat nu is door bij te dragen aan de bouw die eerste woning, veilig een blokje om op de fiets of je onderdompelen in het verenigingsleven. Goed om daar bij stil te staan en terug te kijken op wat we samen hebben gerealiseerd, daar doen we het met zijn alle voor, zodat we daarop ook weer samen verder kunnen bouwen.


Verder bouwen aan onze gemeente en gemeenschap, omdat die nooit af is. In die gemeenschap willen we als CDA Bergeijk komende jaren extra investeren. In ondersteuning en het verbinden van verenigingen met betrekking tot vrijwilligers, verduurzaming en het begeleiden van jongeren. In allerlei initiatieven voor jong en oud die met een beetje extra (financiële) ondersteuning inwoners nog meer bij elkaar kunnen brengen. In voldoende plekken voor jongeren om hun carnavalswagen te bouwen (bij de boer wordt dat steeds lastiger).


Voor het behoud van de gemeenschapszin zoals we die in al onze dorpen kennen blijven wij ons keihard inzetten, omdat dit tegenwicht biedt aan diverse uitdagingen we in de

samenleving zien. Dat doen we in Bergeijk samen, waarbij verantwoordelijkheid, solidariteit en de schouders eronder voor CDA Bergeijk centraal staan. Vanuit de gemeente blijven we dat wat CDA Bergeijk betreft ondersteunen, want als gemeente en inwoners hebben we samen de verantwoordelijkheid voor een fijne leefomgeving voor iedereen.


Ben Groenen

CDA Bergeijk

Lees
ver­der