24 mei 2017

De cijfers en de inhoud

Dit zijn onze elementen voor onze beschouwing van  en beoordeling van de begroting 2017 van de gemeente Ouder-Amstel.

Een begroting bevat vele cijfers. En de cijfers zien er naar het oordeel van het CDA goed uit. Het is solide voor 2017 en de jaren daarna. De  lasten voor de burgers en ondernemingen stijgen absoluut zeer beperkt en relatief behoren de lokale lasten in onze gemeente landelijk tot de middengroep. De positie waar het voor een ambitieuze gemeente als de onze hoort. En, dat waardeert het CDA als positief. Er zijn geen bezuinigingen nodig in het komende jaar op ons voorzieningenniveau. Wij zullen de begroting goedkeuren.

En dan de inhoud. Die is op zijn minst uitdagend te noemen. In het komende en laatste volle begrotingsjaar voor ons College staan veel onderwerpen op het programma die stappen verder moeten komen. Wij noemen het onderzoek naar een beter dorpscentrum in Ouderkerk,  het bestemmingsplan voor het Amstel Business Park, de calamiteitenberging Ronde Hoep en een beter en duurzamer afvalbeleid in onze gemeente. En dat nog los van voortdurende aandacht die er is voor belangrijke onderwerpen als het sociaal domein, de zorg voor een goede openbare ruimte en optimale veiligheid in onze gemeente.

Daarnaast stelden wij in de commissie vragen over beleidsvoornemens voor 2016 die nog niet zijn gerealiseerd en moesten worden uitgesteld. U gaf aan de Raad op korte termijn een mid term review van het Collegeprogramma aan te bieden. In dit document gaat u daar op in en ook op de resterende beleidsvoornemens van het College in de komende anderhalf jaar. Het CDA gaat daarover graag met u en onze collega´s positief kritisch in gesprek.

Tenslotte is er veel zorg over de DUO organisatie. Wij delen uw zorg en de noodzaak tot een snelle verbetering van de situatie. Het CDA heeft aangegeven vertrouwen te hebben in het proces en heeft dat nog steeds. In de beeldvorming van de trein hebben wij het vertrouwen dat deze op het juiste station, zij het met aanvaardbare vertraging, aan zal komen om de volgende aansluiting niet te missen. Het zal hard werken worden en het CDA zal het proces kritisch volgen.

Samenvattend dus:  Goede cijfers , een uitdagende inhoud en een DUO samenwerking die op relatief korte termijn tot verdere verbetering in de gemeentelijke dienstverlening aan onze burgers moet leiden. Wij wensen het College en de ambtelijke staf hier veel succes bij.

Tenslotte verwijzen wij naar onze al enige dagen geleden bij u  ingediende motie inzake een onderzoek naar een betere bereikbaarheid van het dorpscentrum in Ouderkerk  voor  al haar inwoners.

Foto: © hans dornseiffen

Landelijk/​Provinciaal

De twaalf provinciale afdelingen vormen de schakel tussen de gemeentelijke afdelingen en het landelijke bestuur.