Categorie: Zuid-Holland
Rotterdam/Maassluis – De CDA-Statenfractie Zuid-Holland heeft op 13 augustus opnieuw schriftelijke vragen gesteld aan het College van Gedeputeerde Staten over de aanrijtijden van ambulances. De norm van 15 minuten wordt in veel gemeenten van Rotterdam-Rijnmond nog steeds niet gehaald.
CDA-Statenlid Peter Lamers: "Rotterdam-Rijnmond is de economische motor van Nederland en draait op bereikbaarheid. Dan is het wel heel vreemd dat ambulances hier niet binnen de normtijd kunnen aanrijden."
Nog geen verbetering
De CDA-Statenleden Peter Lamers en Yasar Vural willen graag weten welke acties het College van GS denkt te ondernemen om dit te kunnen bereiken. Ondanks dat het Rijk door middel van nieuwe wetgeving de verantwoordelijkheden over de Ambulancezorg gewijzigd heeft, is nog geen echte verbetering te zien rond de aanrijtijden en in noodgevallen telt iedere minuut.
Tevens vragen de CDA-Statenleden aan GS hoe het staat met ´burenafspraken´ tussen de verschillende ambulancediensten in Zuid-Holland. Want aan de rand van verschillende Ambulance-regio’s (zie Maassluis en Hoek van Holland) wordt assistentie nog niet altijd even goed geregeld.
Toelichting op de vragen aan GS
Naar aanleiding van de vragen aan GS geeft de CDA-Statenfractie de volgende toelichting:
De CDA-Statenfractie Zuid-Holland heeft onlangs kennisgenomen van een overzicht van de overschrijdingstijd van de Ambulances in de regio Rotterdam-Rijnmond. Dit overzicht is bijgewerkt tot aan mei 2007. De norm is dat een ambulance binnen 15 minuten na melding aanwezig is.
Positief is dat de situatie in 2007 in veel gemeenten beter is dan in 2006. In een tweetal gemeenten is echter een stevige toename van de overschrijdingstijd geconstateerd, namelijk in Brielle (van 30% naar 42%), Dirksland (van 10% naar 18%), Goedereede (van 42% naar 53%), Hellevoetsluis (van 24% naar 29%) en Oostflakkee (52% naar 62%).
Daarnaast is in een aantal andere gemeenten ook sprake van een hoog niveau over de overschrijdingstijd. In een aantal gemeenten is wel sprake van vooruitgang, maar wordt de norm nog steeds behoorlijk overschreden. Zie de gemeenten: Albrandswaard (24%), Bernisse (29%) , Krimpen aaan den IJssel (26%), Lansingerland (51%), Maassluis (28%), Ridderkerk (30%), Rozenburg (42%) en Westvoorne (39%). <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
Ambulancediensten hebben zelf als maximaal aanvaardbaar percentage de norm van 5% overschrijdingen gesteld. Deze norm wordt in geen van de gemeenten in Rijnmond gehaald. Aangezien de regio Rotterdam-Rijnmond toch niet het meest afgelegen deel is van Nederland, vraagt de CDA-Statenfractie zich af in hoeverre de provincie Zuid-Holland kan bevorderen dat de norm rond aanrijtijden wel wordt gehaald.
Voor meer informatie: CDA-Statenlid Peter Lamers, tel. 06 -22 56 95 72.