Zoeken

Zuid-Holland

Naar CDA.nl

03/01/2014Weekbericht nr. 18 voorzitter CDA Zuid-Holland

Categorie: Zuid-Holland

Een mooi jaar toegewenst.

Nieuwjaarsreceptie
Allereerst een goed jaar voor jou en je omgeving toegewenst. Natuurlijk in goede gezondheid maar ook met een bruisende partij. Ik hoop velen persoonlijk de hand te kunnen drukken op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdagmiddag 11 januari in Leiden.

Goudse lichtjes
De afgelopen dagen heb ik doorgebracht in en om het huis, met klusjes maar er was ook tijd voor musea, familie, vrienden en bezinning.  De prachtige kerstverlichting in Gouda rond de Markt heb ik een paar keer bezocht en daarbij ben ik steeds weer geïmponeerd door de verlichte ramen van de St. Jan, de Goudse glazen. Wat de partij betreft was er vooral veel mailcontact over zaken als het opleidingsprogramma, de nieuwjaarsreceptie en de recente rapporten van het Wetenschappelijk Instituut.

Druk voorjaar
Voor velen van ons is vooral het komende voorjaar een intensieve periode; allereerst de raadsverkiezingen, daarna de collegevorming en dan de Europese verkiezingen.Het zal vooral aankomen op veel betrokken persoonlijke contacten en het bieden van directe antwoorden vanuit onze uitgangspunten en de zeven principes van Sybrand.

Goed voorbeeld...
Zoals al eerder aangekondigd wil ik in Leiden graag ruimte bieden om te leren van het succes  van onze Alphense afdeling, daarom mijn gedachten over 2014 via dit bericht. Er is nog veel dat in de komende maanden nadere uitwerking behoeft, maar ik geef toch enkele gedachten mee.

Inhoudelijke discussies
In lijn met de laatste vergadering van het Algemeen Bestuur gaan we dit voorjaar van start met themagroepen om zo de inhoudelijke discussie provinciebreed te kunnen voeren en zo voeding te bieden voor de landelijke debatten. Het AB zal elke bijeenkomst, voorbereid door leden, een thema behandelen. Op vijf februari is dat “Vertrouwen in de politiek”. Daarnaast zullen groepen aan de slag kunnen met het voorbereiden van onderwerpen voor het provinciaal verkiezingsprogramma. We zullen jullie via de komende nieuwsbrieven uitnodigen.

Ik hoop, soms vergezeld door andere bestuursleden, regionale en lokale bijeenkomsten te bezoeken, vooral om te horen wat er gaande is en welke gedachten er leven. Dit kan ik daarna op alle niveaus weer benutten.

Databank
HRM zal vorm moeten krijgen door zowel een, liefst landelijk, ingericht bestand of databank voor potentiële wethouders waar afdelingen eventueel bij de collegevorming een beroep op kunnen doen, maar ook door een actieve scouting voor de komende verkiezingen op provinciaal en landelijk niveau. De HRM- communicatie- en scholingsactiviteiten moeten we mede daarvoor ook benutten, inclusief met onze betaalde krachten goede afspraken maken over hun toekomstige inzet ook op de langere termijn.

In vier bijeenkomsten moeten we een gesprek regelen met bestuurders in het Noorden, Oosten, Zuiden en Westen van onze provincie. De data gaan we plannen en we verwachten een actieve inbreng.Ik reken op een actieve communicatie vanuit de afdelingen over wat daar leeft.

Goede voornemens
Het komend jaar wil ik tenminste één keer deelnemen aan de bijeenkomsten van CDJA, CDAV, Seniorenplatform, CDA Kleurrijk, Waterplatform, Agrarisch platform en het Mobiliteitsplatform.  Ook onze bestuurdersvereniging wil ik graag in 2014 treffen.

Al met al best een stevig beslag op onze agenda naast de werkzaamheden op landelijk niveau. Besef allemaal wel dat we dit naast ons werk doen.

Ik wens ons allen een open sfeer waarin we respectvol met elkaar omgaan en ook zo aantonen  dat onze partij springlevend is en antwoorden biedt op de grote vragen rond werkgelegenheid, zorg, inkomen, milieu en Europa. Natuurlijk gericht op de toekomst van een sociaal actieve samenleving voor jong en oud, arm en rijk ongeacht iemands aard en achtergrond.

Peter Pennekamp

Naar overzicht

Terug naar boven

Copyright © 2014 CDA