
14 mei 2025
06 april 2025 1 minuten lezen
Het college van burgemeester en wethouders van Lansingerland heeft onlangs haar reactie gepresenteerd op het advies van de Adviesraad Sociaal Domein (ASD) over de uitgangspunten voor het beleidsplan Volwassenen. Het CDA onderschrijft deze uitgangspunten van harte en waardeert de zorgvuldige wisselwerking tussen college en adviesraad.
De uitgangspunten die zijn geformuleerd, zetten stevig in op preventie, normalisering en het versterken van de eigen regie van inwoners. Het doel is een samenleving waarin volwassen inwoners met een ondersteuningsbehoefte zo volwaardig mogelijk kunnen deelnemen, binnen hun eigen netwerk en omgeving. De gemeente wil sneller signaleren, beter samenwerken met partners in het sociaal domein en passende ondersteuning bieden op maat. Ook is er expliciete aandacht voor bestaanszekerheid, positieve gezondheid en laagdrempelige toegang tot hulp.
Het CDA ziet in deze lijn van denken een bevestiging van haar visie: beleid dat uitgaat van vertrouwen in mensen, versterking van de gemeenschap en ondersteuning waar nodig. Wij geloven dat deze uitgangspunten een stevige basis bieden voor toekomstbestendige hulpverlening aan volwassenen in Lansingerland.
Bij de verdere uitwerking van het beleidsplan zal het CDA zich actief blijven inzetten om deze principes te borgen in concrete maatregelen. Daarbij blijven we in gesprek met inwoners, organisaties en professionals in het veld.
Wij steunen de gekozen koers en zullen bij de verdere beleidsvorming opnieuw onze inbreng leveren.