
11 april 2025
10 april 2025 1 minuten lezen
Het woningtekort in Den Haag is groot. Veel mensen hebben moeite om een betaalbare en geschikte woning te vinden. We moeten daar met z’n allen onze schouders onder zetten. Het CDA gelooft dat oplossingen niet alleen van bovenaf hoeven te komen.
Juist in de samenleving, bij de mensen zélf, zitten veel goede ideeën. Bijvoorbeeld bij mensen die zelf een groot huis hebben, omdat ooit twee gezinswoningen zijn samengevoegd naar één grote woning, en die nu weer openstaan voor het splitsen van hun woning in de twee oorspronkelijke woningen. Zo kunnen er twee volwaardige gezinswoningen ontstaan. Zonder nieuwbouw, maar mét resultaat: er kunnen twee gezinnen in.
Helaas lopen deze mensen nu vast in het systeem van ingewikkelde regels van de gemeente. Dat is hartstikke zonde. Natuurlijk moeten we goed blijven kijken naar de kwaliteit van woningen en de leefbaarheid in wijken. Maar regels mogen niet in de weg staan van mensen die zélf oplossingen aandragen voor het woningtekort. Het CDA wil daarom dat bewoners steun krijgen bij dit soort initiatieven en er vanuit de gemeente ruimte wordt gegeven aan het splitsen van oorspronkelijke gezinswoningen.
Het splitsen van eerder samengevoegde woningen is een eenvoudige, kleinschalige manier om meer woningen te realiseren met oog voor de leefbaarheid van de wijk
Hinke de Groot
Raadslid
11 april 2025
08 april 2025
13 maart 2025