CDA | Danninge Erve Zuid III
Danninge ErveCPObetrouwbaar bestuur

29 januari 2026 1 minuten lezen

Dan­nin­ge Erve Zuid III

Dilemma: vaart maken met woningen bouwen of het plan aanpassen aan de wensen van de huidige bewoners die wijzen op eerdere afspraken en aanpassingen die zij moesten doen (betrouwbare overheid).

Het omgevingsplan voor Danninge Erve zuid, 3e deelgebied, is voor alle betrokkenen ingewikkeld en lastig geworden.

  • voor de inwoners van De Veenties en De Ryge: toezeggingen zijn gedaan en verwachtingen zijn gewekt over het aantal woningen en zichtlijnen richting Meppel;
  • voor de initiatiefnemers van de 2 CPO’s die echt geen vertraging op hun projecten kunnen verdragen;
  • voor de gemeente die al de nodige aanpassingen heeft gedaan op verzoek van de huidige bewoners;
  • voor de gemeenteraad, want die moet alle belangen zorgvuldig afwegen een besluit nemen. 

Helaas kan een besluit niet altijd iedereen tevreden stellen. Een initiatief van de fractie van de ChristenUnie om een maand uit te stellen om 'er met elkaar uit te komen' bleek niet succesvol: de kans dat gemeente en bezwaarmakers er de komende weken uit komen werd te klein geacht.

De fractie van CDA Meppel heeft de verschillende belangen zorgvuldig afgewogen en komt tot de conclusie dat er voldoende met d ebestaande inwoners is gesproken over alternatieven en daarop zijn ook de nodige wijzigingen aangebracht. Het aantal aangediende zienswijzen is ook behoorlijk terug gebracht daardoor. Er is veel vraag naar woningen, en initiatieven zoals een CPO verdienen dat er nu een besluit genomen moet worden. Daarom heeft de fractie van CDA Meppel voor het ingediende omgevingsplan voor Danninge Erve Zuid deel III gestemd.

Lees
ver­der