
15 februari 2026
11 februari 2026 1 minuten lezen
Op woensdag 11 februari stond er een artikel met onze nr. 5: Mathijs Gijsbertse in de Barneveldse Krant. Hij gaf een persoonlijk inkijkje over zijn geloof, gezin, zijn werkzaamheden in het onderwijs en zijn motivatie om voor het CDA te kiezen.

Ik voel me thuis bij het CDA, omdat ik merk dat deze partij er voor iedereen wil zijn! We werken vanuit christendemocratische waarden die de samenleving goed weerspiegelen.
Waarom voel je je thuis bij het CDA?
,,De CDA-visie sluit goed bij mij aan. Omdat je merkt dat deze partij er voor iedereen wil zijn. We werken vanuit christendemocratische waarden en normen. Die moet je wel kunnen onderschrijven. Daarvoor hoef je niet per se kerkelijk te zijn en in die zin onderscheiden we ons van de meer traditionele christelijke partijen. Dat vind ik mooi, want zo weerspiegel je meer de samenleving. Ik ben zelf christen, maar tegelijk leer ik heel veel van mensen die op een andere manier naar de wereld kijken. In de politiek is dat heel helpend, want daar ben je niet in eerste instantie om een evangelie te verkondigen, maar om mensen te vertegenwoordigen. Je moet achter ons gedachtegoed staan. Ik kan dat Bijbels uitleggen, met termen als rentmeesterschap, zorg voor de aarde, terwijl iemand die niet gelooft dat ook prima kan onderstrepen. Het is door iedereen uit te leggen, of je nu kerkelijk bent of niet. In de politiek heb je een ander doel dan in het onderwijs. Je wilt het beste voor de gemeente, dat staat voorop.”
Welke thema’s vond je interessant tijdens je deelname aan raadscommissies?
,,Ik heb vooral feeling voor jeugd en gezin. Zo was er sprake van een speelbeleidsplan en heeft het CDA een motie ingediend om gericht betere speelvoorzieningen te plaatsen. Dat leverde veel meer discussie op dan we vantevoren dachten. Die motie heeft het niet gehaald, maar dit ging wel heel praktisch over toepassingen in de wijk. Het begint met de mensen en kinderen in de straat. Kinderen vormen uiteindelijk toch onze toekomst.”
‘Kinderen vormen onze toekomst’
Benieuwd naar het hele artikel?
Lees het hier, als abonnee van de Barneveldse Krant.
📷©Elles Tuhusula

15 februari 2026

12 februari 2026

09 februari 2026