Ede | Raadsvragen over personeelstekort vraagafhankelijk vervoer
raadsvragen

11 december 2024 1 minuten lezen

Raads­vra­gen over per­so­neels­te­kort vraag­af­han­ke­lijk ver­voer

Met de Kerst in aantocht heeft het CDA nieuws ontvangen over personeelsproblemen bij de Valleihopper. Van Driel, die het vraagafhankelijk vervoer in Ede verzorgt, kan daardoor niet alle ritten rijden. Raadslid Monique Emmen heeft daarom vragen gesteld over de gevolgen voor onze inwoners.

Van Driel is de huidige vervoerder van het Vraagafhankelijk Wmo Vervoer in de gemeente Ede en de gemeente Wageningen. Vervoerder Van Driel heeft op 13 november jl. bij het Beheerbureau Valleihopper aangegeven dat zij op dit moment dusdanige personele problemen hebben, dat dit consequenties kan hebben voor het aantal ritten dat zij kunnen rijden. Op dit moment zijn andere vervoerders uit de regio benaderd om chauffeurs in te zetten. Dit om de consequenties voor de reizigers te minimaliseren.

Naar aanleiding van bovenstaande tekst en de signalen/klachten die het CDA hoort over de Valleihopper in het algemeen, stelt het CDA de volgende vragen.

  1. De inmiddels afgeronde aanbesteding met als eindresultaat een nieuwe, andere aanbieder dan Van Drielper januari 2025, heeft onder andere tot gevolg gehad, dat chauffeurs bij Van Driel zijn weggegaan. Heeft de huidige vervoerder Van Driel de personele problemen niet zien aankomen? Indien wel, is het college het dan met het CDA eens dat Van Driel al eerder maatregelen had kunnen/moeten treffen? Kunt u ons aangeven waarom dat niet in voldoende mate is gebeurd?
  2. Heeft Van Driel naar de mening van het college voldoende inzet gepleegd om het personeelstekort aan te vullen? Welke maatregelen heeft Van Driel aangewend?
  3. Als het vervoer echt niet lukt, dan betaalt Van Driel de taxikosten. Is deze oplossing duurder dan de inhuur van personeel? Wie betaalt uiteindelijk het verschil?
  4. Het is belangrijk - en zeker voor inwoners voor wie het toch al lastiger is om onder de mensen te komen -dat gebruikers in de periode rondom Kerst geen extra hinder ondervinden van de problemen bij Van Driel(in de zin van tijd, moeite en kosten). Welke oplossingen zijn hiervoor bedacht? Zijn deze in de optiek van het college afdoende?
  5. In januari 2025 neemt Willemsen de Koning het vraagafhankelijk vervoer voor zijn rekening. Kan het college aangeven hoe voorkomen wordt dat soortgelijke problemen zich (gaan) voordoen?

Het college heeft de vragen beantwoord. De antwoorden kunt u hier lezen.

Lees
ver­der