
14 maart 2026
14 maart 2026 1 minuten lezen
Arjen Mettrop – Middenin de gemeenschap

Arjen Mettrop - Nummer 1

Middenin de gemeenschap
Arjen is lijsttrekker van CDA Lingewaard. De afgelopen vier jaar zette hij zich in als raadslid, het afgelopen jaar als fractievoorzitter. Sinds 2012 woont hij met zijn vrouw en twee kinderen in Gendt. Hier woont zijn gezin, gaan zijn kinderen naar school, hier ligt zijn boomgaard en hier speelt het dagelijks leven zich af.
"Ik woon in Gendt, in de gemeente Lingewaard. De omgeving draagt nog altijd de geschiedenis van de steenfabrieken met zich mee. De rust en de openheid gaan hier samen met een hechte sociale gemeenschap. Het is een plek waar mensen graag wonen en waar nieuwbouw zorgvuldig en passend binnen de omgeving wordt ontwikkeld." Flyer Gendt A5 CDA Lingewaard V2 Flyer Angeren A5 CDA Lingewaard V2
In zijn werk als gezinscoach en docent in het volwassenenonderwijs spreekt Arjen ouders, kinderen en volwassenen die willen groeien. Hij ziet waar het schuurt, waar ondersteuning nodig is en hoeveel kracht er in gezinnen en gemeenschappen zit. Hij heeft oog voor kinderen en gezinnen waar het moeilijk is en durft zichzelf ook kwetsbaar op te stellen als dat nodig is. Die ervaring neemt hij graag opnieuw mee de politiek in.
Arjen brengt graag de lokale producten onder de aandacht: In zijn boomgaard organiseert hij twee keer per jaar de creatieve Zomermarkt in Gendt: met zo’n 40 kramen waar Lingewaarders hun zelfgemaakte producten verkopen. Een plek van ontmoeting en gemeenschapszin. Dat typeert ook zijn politiek: verbinden, ruimte geven aan initiatief en samen bouwen aan sterke kernen.
Arjen staat voor het behoud van de identiteit van onze dorpen. Voor leefbaarheid in iedere kern. Voor een fatsoenlijk Lingewaard waarin we naar elkaar omkijken en elkaar helpen waar dat nodig is.
Verbinden in plaats van verdelen. Samen bouwen aan Lingewaard.

14 maart 2026

13 maart 2026

11 maart 2026