CDA | André Gruyters (54) en Lotte Seegers (22) delen hun…

12 januari 2026 2 minuten lezen

André Gruy­ters (54) en Lot­te See­gers (22) delen hun enthou­si­as­me voor het CDA

Sinds 1 januari 2026 maakt André Gruyters (54) officieel deel uit van de CDA-fractie in de gemeenteraad van Meerssen, tot voor kort was hij fractievoorzitter van Het Origineel. Die partij maakte begin 2025 bekend niet mee te doen aan de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026. Dat Het Origineel, om uiteenlopende redenen, zou stoppen, was feitelijk al enkele jaren bekend, zegt André.

Keuze voor het CDA

Waarom hij nu voor het CDA heeft gekozen? "Er waren twee partijen in Meerssen die mij, politiek gezien, aanspraken. Uit die twee heb ik gekozen voor het CDA, ik heb diverse overleggen gehad. Na het afrondend gesprek met CDA-lijsttrekker Agnes Jonkhout wist ik heel zeker dat ik mij thuis voel bij de christendemocraten want het CDA Meerssen zet in op het algemeen belang en sluit niemand uit."

André kent de lokale samenleving op z'n duimpje

André, woonachtig in Rothem, is in het dagelijkse leven uitvoerder/chef-monteur bij EPM in Maastricht, een bedrijf dat gespecialiseerd is in het onderhoud van elektronische en precisieapparatuur. Hij is een liefhebber van de lokale politiek en niet te vergeten: een doorzetter. Acht (!) jaar geleden zette hij met Het Origineel 'afschaffing van de hondenbelasting in de gemeente Meerssen' op zijn persoonlijke to-do-lijstje. In november 2025 was het eindelijk zover. Tijdens de begrotingsvergadering werd zijn voorstel om de belasting te schrappen aangenomen door een meerderheid van de gemeenteraad. André: "Ik ben in de politiek een echte volhouder." Alvast vooruitkijkend naar 18 maart: hij staat op plek 2 van de CDA-kandidatenlijst, hij heeft acht jaar ervaring als fractievoorzitter en kent de lokale samenleving op z'n duimpje. André: "Laat de verkiezingen maar komen, ik kijk er naar uit!"

Jongeren moeten mee kunnen praten

Politiek bedrijven betekent ook kijken naar de toekomst. En die toekomst heeft een gezicht: die van onze jongeren. Jongeren, zo benadrukt Team CDA Meerssen, moeten niet alleen gehoord worden, ze moeten ook een plek krijgen om mee te praten en mee te doen. Dat kan via de lokale politiek. En wat blijkt? Jongeren zijn bereid om zélf verantwoordelijkheid te nemen, zij willen meedoen.

Specifieke aandacht voor jeugd, zorg, sport en verenigingsleven

Eén van de twintigers in de Top Tien van het CDA Meerssen is Lotte Seegers (22), zij staat op plek 7 van de kandidatenlijst. Lotte: "Het sociaal domein spreekt mij erg aan, denk daarbij aan zorg, sport en het verenigingsleven." Het zou mooi zijn als zij daar, als burgerlid of commissielid, de komende jaren iets extra's kan betekenen voor de inwoners van de gemeente Meerssen. Lotte, geboren in Maastricht, woonde tot voor een jaar geleden in Bunde, tegenwoordig in Sibbe, gemeente Valkenburg aan de Geul. Ze studeert Gezondheidswetenschappen, vandaar onder meer haar affiniteit met het sociaal domein. Lotte beseft dat het best bijzonder is dat er in de Top 10 van het CDA Meerssen vier twintigers staan. Mede dankzij Matthijs Heil (28), derde op de CDA-kandidatenlijst. Lotte: "Matthijs heeft ons, 'de twintigers', enthousiast weten te maken om namens het CDA mee te doen aan de gemeenteraadsverkiezingen."

Tot volgende week!

Team CDA Meerssen

Lees
ver­der