
23 november 2025
08 december 2025 1 minuten lezen
Over ruim drie maanden (woensdag 18 maart 2026) zijn de gemeenteraadsverkiezingen. De inwoners van Bunde, Geulle, Meerssen, Rothem en Ulestraten kiezen die dag een nieuwe gemeenteraad. Het CDA Meerssen publiceert vanaf nu iedere week (tot en met eind maart 2026) een informatieve column hier én in de Geulbode. Er is veel te melden!
Een aantal van de columns worden in volledig gepubliceerd in de Geulbode. Dat weekblad wordt gratis huis-aan-huis bezorgd op 10.500 adressen in onder meer Meerssen, Rothem, Bunde, Geulle, Moorveld en Ulestraten. In het (bijna) voorbije jaar hebben we reeds een aantal soortgelijke columns gepubliceerd. Aan de reacties merken we dat die columns goed gelezen en gewaardeerd worden, daarom gaan we daar mee door richting 18 maart 2026.
Valt er de komende maanden veel te melden? Volgens ons wel, laat u verrassen. Maar eerst even terug naar de afgelopen maanden toen de gemeente Meerssen heeft gesleuteld aan de begroting voor 2026, zeg maar het gemeentelijke huishoudboekje. Die begroting ziet er gezond uit want onze gemeente heeft de financiën best goed op orde. Vermoedelijk heeft u al ergens het positieve nieuws gehoord of gelezen: in de gemeente Meerssen gaat de onroerendezaakbelasting (ozb) in 2026 niet omhoog (in tal van Limburgse gemeenten is dat wél het geval). In de begroting 2026 is bovendien ruimte om te investeren in onder meer woningbouw in bijna alle kernen, in scholen, verenigingen en het hele centrum van de kern Meerssen.
”Het CDA Meerssen kijkt met vertrouwen naar de begroting 2026”, zeggen fractievoorzitter/lijsttrekker Agnes Jonkhout en raadslid Jack Aarts. “Het voelt goed dat wij, als coalitiepartij, een behoorlijk positief steentje aan die begroting hebben mogen bijdragen”, voegt CDA-wethouder Louk Bongarts eraan toe. Welke onderwerpen komen de komende maanden aan bod in de columns? In de eerste plaats onderwerpen en ontwikkelingen die van belang zijn voor de inwoners van de gemeente Meerssen. Maar ook interviewtjes met CDA-gemeenteraadskandidaten, wie zijn zij? Waarom hebben zij zich kandidaat gesteld, en waarom juist voor het CDA? Ook zet wethouder Louk Bongarts de bereikte resultaten op een rij. "Maar ik kijk nog nadrukkelijker naar de raadsperiode vanaf 2026." Want het CDA Meerssen heeft voor de komende vier jaar ambitieuze plannen, benadrukt lijsttrekker Agnes Jonghout.
Tot volgende week, dan verschijnt de volgende column.

23 november 2025

17 november 2025

02 november 2025