CDA | Motie inzake versterken Fort Sanderbout raadsbreed aangenomen
Motie

13 november 2024 1 minuten lezen

Motie inza­ke ver­ster­ken Fort San­der­bout raads­breed aan­ge­no­men

Onze fractie zet graag in op het behoud van de historie van onze stad. Daarom diende fractievoorzitter Patrick Brouwers samen met D66 een motie in om Fort Sanderbout beter te onderhouden en te onderzoeken hoe dit belangrijke historische element beter zichtbaar gemaakt en mogelijk deels in oude staat hersteld kan worden.

Bron afbeelding: Visit Zuid-Limburg

Onze fractie zet graag in op het behoud van de historie van onze stad. De binnenstad van Sittard straalt een en al historie uit. Het kloosterplein, de oude stadswal, maar ook de grachten bij de Oostelijke Schootsvelden laten zien wat een prachtige vestigingsstad Sittard is. Ook het Fort Sanderbout is een belangrijk historisch element.

Echter, de overblijfselen van dit Fort zijn niet echt zichtbaar en ook de geschiedenis van dit Fort mag meer zichtbaar worden. Daarom diende onze fractievoorzitter Patrick Brouwers tijdens de begrotingsbehandeling een motie in samen met D66. Hierin wordt het college verzocht het aanzien van Fort Sanderbout te versterken door het onderhoud te verbeteren en tevens te onderzoeken of het aanzien van het Fort kan worden versterkt en wellicht hersteld kan worden in de oude staat.

Lees
ver­der