CDA | CDA Boekel-Venhorst roept op tot meer durf en daadkracht.

09 november 2025 1 minuten lezen

CDA Boe­kel-Ven­horst roept op tot meer durf en daad­kracht.

Tijdens de algemene beschouwingen sprak het CDA Boekel-Venhorst waardering uit voor het vele goede dat in onze gemeente gebeurt. “Boekel is een fijne plek om te wonen, met een bruisend verenigingsleven en een sterke gemeenschap,” aldus de fractie. Toch maakt het CDA zich zorgen over het gebrek aan ambitie van het huidige college. “We hebben een rijk spaarvarken, maar een lege agenda. Het is tijd om de rem los te laten en te investeren in de toekomst van Boekel.” Meer lef, minder voorzichtigheid.

Volgens het CDA Boekel-Venhorst mist de begroting richting en daadkracht. Er is financiële ruimte, maar het geld blijft op de plank liggen. Daarom stelde de fractie voor om elk huishouden een eenmalige lastenverlichting van €130,- te geven. “Onze inwoners verdienen dat juist in deze tijd.”

Ook op het gebied van woningbouw en bedrijvigheid mag er meer tempo gemaakt worden. “Ondernemers staan te springen om ruimte, jongeren wachten op een huis. En toch blijven we hangen in onderzoeken en plannen. Boekel moet niet alleen een woongemeente zijn, maar ook een werkgemeente.”

Het CDA Boekel-Venhorst pleit voor actief grondbeleid en meer maatwerk in het buitengebied. “We moeten niet bang zijn om te bouwen waar dat verantwoord kan.”

Onderwijs en leefbaarheid
Daarnaast vroeg de fractie aandacht voor het onderwijs. “Onze scholen barsten uit hun voegen. Het is tijd om tempo te maken met nieuwe onderwijsinvesteringen, zodat onze kinderen straks niet de dupe worden van eindeloze plannen.”

Ook het verenigingsleven en de leefomgeving verdienen meer prioriteit. “Verenigingen zijn het cement van onze gemeenschap. Zij moeten kunnen rekenen op steun en meedenken over toekomstbestendige oplossingen.” Boekel groeit, daarom hebben we ook meer huis & tandartsen nodig in onze gemeente, nu is er bij hen een patiëntenstop.

Moties
Het CDA diende verschillende moties in. Unaniem aangenomen werden de voorstellen voor:

  • Een nieuw speelterrein voor woonkern Huize Padua
  • Versnelling van woningbouw en bedrijventerreinen

Dank aan de raad voor de brede steun.

Niet aangenomen werd het voorstel om het bouwen van maximaal 600 m³ in het buitengebied en het verbod op bouwen op maagdelijke grond per direct af te schaffen. Alleen de VVD steunde dit standpunt.

Conclusie
Het CDA Boekel-Venhorst wil dat het college weer met lef bestuurt. Niet afwachtend, maar met visie. “Boekel verdient een college dat durft te kiezen, dat kansen grijpt en dat niet zegt wat níet kan, maar vraagt: wat wél?”

Het CDA blijft zich inzetten voor een toekomst waarin Boekel groeit, leeft en vooruitgaat met beleid, maar vooral met durf.

Lees
ver­der