De partijleiders van de vier fracties in de Boekelse gemeenteraad hebben vrijdag de verkiezingsuitslag besproken en het vervolgproces vastgesteld. Afgesproken is dat het CDA op basis van de verkiezingsuitslag het initiatief neemt bij de vorming van een nieuwe coalitie. Pieter van Dieperbeek is daarbij voorgedragen als informateur in de gemeente Boekel.
Van Dieperbeek heeft ruime bestuurlijke ervaring, onder andere als wethouder in meerdere gemeenten. Ook vervulde hij eerder de rol van informateur bij de coalitievorming in Meierijstad. Gelet op zijn bestuurlijke ervaring en onafhankelijke positie wordt hij als zeer geschikt geacht om de verkenning te begeleiden.
CDA-leider Harm de Bruin reageert verheugd: “Ik ben blij dat de heer Van Dieperbeek bereid is deze belangrijke taak op zich te nemen. Met zijn ervaring als wethouder en informateur hebben wij er alle vertrouwen in dat hij dit met deskundigheid en verve zal oppakken.”
Ik ben blij dat de heer Van Dieperbeek bereid is deze belangrijke taak op zich te nemen. Met zijn ervaring als wethouder en informateur hebben wij er alle vertrouwen in dat hij dit met deskundigheid en verve zal oppakken.
Harm de Bruin
Partijleider
De informateur zal op korte termijn starten met gesprekken met alle partijen. Op basis daarvan zal hij een advies uitbrengen over mogelijke samenwerkingsvormen en het vervolg van het formatieproces. Het CDA benadrukt het belang van een zorgvuldige aanpak, met als doel te komen tot een daadkrachtig bestuur voor Boekel.